خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی کودک و نوجوان / والدین سمی

والدین سمیقیمت: ۱۰۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786003400955
  • دکتر سوزان فوروارد
  • نشر لیوسا

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب والدین سمی :

کتاب والدین سمی اثر سوزان فوروارد است. در این کتاب بیان میشود که پدر و مادر ها هم به مانند بقیه افراد نقص هایی دارند که باعث میشود که در رفتار با فرزندانشان دچار خطا شوند. فرزندانی هم هستند که پدر و مادر هایشان در شرایطی بحرانی به مانند اعتیاد قرار دارند که به دلیل شرایط روانی بد ، رد و نشان های آن در سنین بزرگسالی نیز باقی مانده است .

او معنقد است که خانواده سالم خانواده ای است که میان اعضای آن به ویژه والدین و فرزندان رابطه دوستی حاکم باشد. برای رسیدن به رابطه ای سالم ،شیوه هایی وجود دارد که والدین باید دانایی و مهارت لازم را داشته باشند تا بتوانند با این اصول پیوند روحی و فکری با اعضای خانواده برقرار کنند.

توضیحات راجع به کتاب والدین سمی:

سوزان فوروارد زاده ی 14 می 1938 است. او درمانگر و نویسنده آمریکایی است . او همچنین به عنوان مدرس و مشاور  با بسیاری از نهاد های  روانپزشکی و درمانی جنوب کالیفرنیا همکاری کرده است .

تمام کسانی که خاطراتی تلخ در دوران کودکی  و نوجوانی خود  در ارتباط با والدینشان داشته اند  با استفاده از این کتاب  والدین سمی میتوانند آثار این تجارب را کاهش دهند و رابطه خود و والدینشان را بهبود ببخشند . کسانی که والد هستند یا قصد دارند در آینده والد شوند با خواندن این کتاب والدین سمی میتوانند روش های ناسالم تربیتی را شناخته و از آنها دوری کنند.

همه والدین هر از گاهی کوتاهی می‌کنند. اما سوزان فوروارد در مورد والدینی که کمبودهای آنها از نظر احساسی فرزندانشان را فلج می‌کند‌، صحبت می کند.

کتاب والدین سمی، یک راهنمای سریع و بدون قید و شرط برای غلبه بر درد و رنج شدید ناشی از دستکاری والدین است. این کتاب برای کنار آمدن با دردهای دوران کودکی و فراتر رفتن از الگوهای ناامید کننده‌ای که در خانواده به کودک تحمیل شده است یکی از بهترین کتاب‌هاست.

در این کتاب، دکتر سوزان فوروارد با استفاده از تاریخچه موارد مختلف و داستان‌های واقعی فرزندان بزرگسال والدین سمی، کمک می‌کند تا خود را از رابطه با والدین‌تان رها کنید و یک دنیای جدید از اعتماد به نفس‌، قدرت درونی و استقلال احساسی را کشف کنید.

کتاب والدین سمی برای شماست اگر در دوران کودکی یا نوجوانی قربانی رفتارهای نادرست والدین‌تان بوده‌اید. برای شناخت آسیب‌هایی که دیده‌اید، نحوه برخورد با آنها و درمانشان، این کتاب را بخوانید. همچنین پیشنهاددادن این کتاب به افرادی که احساس می‌کنید آسیب‌هایی از این جنس دیده‌اند، خالی از لطف نخواهد بود.

اگر شما فرزند ارشد خانواده‌ هستید و خواهر یا برادر کوچکی دارید، می‌توانید این کتاب را به والدین خود هدیه کنید و از تداوم رفتارهای نادرست در خانواده پیشگیری کنید. این کتاب برای تمام کسانی که قرار است در آینده پدر یا مادر شوند هم انتخاب خوبی است؛ چراکه با این کتاب، رفتارهای نادرست را می‌شناسند و از انجام آنها خودداری می‌کنند. این اتفاق باعث می‌شود که رفته‌رفته فرهنگ درستی در جامعه جایگزین شود که تغییری ارزشمند به شمار می‌آید.

برشی از کتاب والدین سمی :

«این گفته یکی از مراجعان من است: “من همیشه خیال می‌کردم پدر و مادر بهترین آدم‌ها هستند؛ بنابراین زمانی که پدرم مرا با کتک سیاه و کبود می‌کرد، خیال می‌کردم من حتما خیلی بد و لایق این کتک هستم!”»

از دیروز که مادرم برای هزارمین بار این سرکوفت را به من زد، نتوانسته‌ام جلو گریه‌ام را بگیرم. او هیچ‌وقت به من اجازه نمی‌دهد آن موضوع را پشت سر بگذارم و به آینده نگاه کنم.»

«”درست است که پدرم مرا با چوب بیس‌بال می‌زد؛ ولی منظور بدی نداشت. فقط می‌خواست به من درس زندگی بدهد.” همه این توجیهات یک وجه مشترک دارند و آن این است که اشتباهی غیرقابل‌قبول را قابل‌قبول جلوه می‌دهند. این افراد در ظاهر ممکن است مسئله را نزد خودشان توجیه کنند؛ ولی در اصل قسمتی از وجودشان همواره می‌داند که آن کار کاملا غیرقابل‌توجیه است.»

«اگر شناخت از خودمان و دلیل رفتارهایمان را افزایش دهیم، حتما به درک بهتری از ریشه رفتارها و عصبیت‌هایمان می‌رسیم.»

من به‌کلی احساس ناامیدی می‌کنم؛ گویی زندگی‌ام از کنترلم خارج شده. نمی‌توانم مسائل را سر جایشان بگذارم. احساس کسی را دارم که مشغول حفر چاله‌ای است و روزبه‌روز بیشتر در آن فرومی‌رود.»

«حل مشکلات طرف مقابلم و کمک به او برای نجات از گرفتاری مهم‌ترین مسئله زندگی من است. مهم نیست که بهای عاطفی و احساسی آن چه میزان باشد. ‌[…] اصولا من در روابط طوفانی و مملو از درام بیشتر احساس انگیزه و انرژی می‌کنم تا رابطه‌ای آرام و بی‌دردسر.»

مشخصات کلی کتاب والدین سمی:

نویسنده:دکتر سوزان فوروارد

انتشارات:لیوسا

قطع:رقعی 

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:272

موضوع:روانشناسی کودک و نوجوان

قیمت و خرید کتاب والدین سمی :

خرید آنلاین کتاب والدین سمی با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.