خانه / انواع کتاب / کتب عمومی / روانشناسی موفقیت / جادوی نظم

جادوی نظم


کد محصول: ۱۲۲۴۹۷

قیمت: ۴۵,۰۰۰ ۴۴,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786001182259
  • ماری کاندو
  • ذهن‌آویز

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب جادوی نظم:

ماری کاندو (Marie Kondo)، نویسندهٔ ژاپنی کتاب جادوی نظم متولد سال ۱۹۸۴ است.ماری بنیانگذار سبک زندگی نوین «کن ماری» (KonMari) است. او در این شیوه، زندگی را در کنار نظم تعریف می‌کند. ماری به‌طور حرفه‌ای در راستای نظم فعالیت می‌کند و خالق برند معروف (Konmari) نیز هست.

درباره کتاب جادوی نظم:

کتاب جادوی نظم درباره ساده‌ترین چالشِ روزمرگی آدم‌ها نوشته شده است. می‌دانیم که نظم مقوله‌ای است که از دوران ابتدایی آن را در کتاب‌ها می‌خوانیم و اثرش بر زندگی را هر روز می‌بینیم. ماری کاندو در این کتاب مخاطب را با ارزش واقعی نظم آشنا می‌کند. در این کتاب، چیستی نظم، ارزش آن، شیوه درست منظم بودن و ارتقای سطح کیفیت زندگی به‌واسطه نظم با مخاطب به‌ اشتراک گذاشته شده است.

شابد اگر بدانید که این کتاب براساس فرهنگ ژاپن نوشته شده است، بیشتر بتوانید به آن اعتماد کنید. چراکه ژاپن ازنظر «نظم و کیفیت زندگی» کشور موفقی است و اینکه نویسنده براساس چنین فرهنگی کتاب جادوی نظم را به‌ نگارش درآورده است، قطعا در موفق بودن آن بی‌تأثیر نیست، همان‌طور که خود نویسنده به آن اشاره مستقیم کرده است:

«ما در ژاپن معتقدیم که هر چقدر همه چیز منظم و مرتب باشد، درِ خوشبختی به روی شما باز می‌شود. یادتان باشد کار ساده‌ای مثل مرتب کردن خانه، همه جزئیات زندگی شما را تغییر می‌دهد و شما با تمام وجودتان این تغییرات را احساس خواهید کرد.»

کاندو ابتدا مخاطب را با علت‌های احتمالی «شکست در نظم» آشنا می‌کند. او به‌زیبایی پرسش‌های ذهن مخاطب را حدس می‌زند و آنها را به پرسش‌های جزئی‌تر تقسیم می‌کند و به تک‌تک آنها پاسخ می‌دهد. همین هنر نویسنده باعث می‌شود که اعتماد مخاطب را جذب می‌کند. او علت‌های احتمالی نامنظم بودن را هم بررسی می‌کند. 

متنی از کتاب جادوی نظم:

انسان‌ها، پیش از تغییر طرز فکرشان، نمی‌توانند عاداتشان را تغییر دهند. 

***

بسیاری از مردم وقتی تحت فشار قرار می‌گیرند، مانند اوقاتی که اندک زمانی تا یک امتحان‌شان باقی‌ست، تمایل به تمیزکاری و منظم کردن پیدا می‌کنند. اما این تمایل به این دلیل ایجاد نمی‌شود که فرد می‌خواهد اتاقش را تمیز کند. دلیل این امر آن است که فرد نیاز دارد به «چیزی دیگر» نظم بدهد.

***

وقتی اتاق شما تمیز و منظم است، هیچ چاره‌ای جز بررسی حالت روحی‌تان ندارید. تمام مسائلی که از آن‌ها اجتناب می‌کردید، آشکار می‌شوند و حال مجبورید به آن‌ها رسیدگی کنید. 

***

نظم مؤثر، متشکل از فقط دو فعالیت ضروری است: دور انداختن و تصمیم گیری در زمینه‌ی محل نگه‌داری از وسایل. از بین این دو، دور انداختن باید در ابتدا صورت گیرد. 

***

تا زمانی که کار دور انداختن را به اتمام نرسانده‌اید، به قرار دادن وسایلتان در سر جایشان حتی فکر هم نکنید. 

***

بهترین راه برای انتخاب وسایلی که می‌خواهم نگه دارم و وسایلی که می‌خواهم دور بیندازم این است که هر شیئی را در دست نگه دارم و از خود بپرسم: «آیا این خوشحالم می‌کند؟» اگر خوشحال می‌کند نگهش دارم. اگرنه، آن را دور بیندازم. این نه‌تنها ساده‌ترین، بلکه دقیق‌ترین معیار برای قضاوت است. 

هر روز کمی از وسایل را مرتب کنید تا برای همیشه منظم بمانند

« اگر خانه خود را یکباره منظم کنید، شلوغی و آشفتگی به آن بازمی گردد. بهتر است عادت کنید که در هر نوبت بخشی از خانه را مرتب کنید. » گرچه این سفارش خیلی وسوسه انگیز به نظر می رسد؛ اما پیش از این به این نتیجه رسیده ایم که بخش نخست آن اشتباه است. درباره اینکه باید هر روز بخشی از وسایل را مرتب کنیم چه می توانیم بگوییم؟ گرچه قانع کننده به نظر می رسد، فریب آن ها را نخورید؛ زیرا هیچ وقت حس نمی کنید که کارتان تمام شده است، برای همین در هر نوبت فقط بخشی را مرتب کنید.

تغییر خُلق و سبک زندگی، که در طول سالیان ایجاد شده است، بسیار دشوار است. اگر تاکنون نتوانسته‌اید که همیشه منظم بمانید، تاحدودی ناممکن است که عادت کنید در هر زمان فقط کمی منظم باشید. هیچ‌کس نمی‌تواند بی آنکه اندیشه خود را تغییر دهد عادات خود را تغییر دهد و این کار آسانی نیست؛ در اختیار گرفتن اندیشه‌ای که در سر داریم بسیار دشوار است؛ اما می‌توان آن را دگرگون کرد.

وقتی در دوره راهنمایی درس می‌خواندم موضوع منظم کردن خانه توجه ام را به خود جلب کرد و کتاب هنر دور انداختن، اثر ناگیسا تات سومی، زمینه‌ساز این موضوع بود. در این کتاب اهمیت دور انداختن آنچه به آن نیازی نداریم به طور کامل شرح داده شده بود. در راه مدرسه به خانه این کتاب را خریدم. هنوز هم به یاد دارم که خواندن این کتاب چقدر شگفت‌زده‌ام کرد. من چنان غرق خواندن این کتاب شدم که فراموش کردم در ایستگاه همیشگی از اتوبوس پیاده شوم.

مشخصات کتاب جادوی نظم:

نویسنده:ماری کاندو

انتشارات:ذهن آویز

موضوع:روانشناسی موفقیت

قطع:رقعی

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:208

قیمت و خرید کتاب جادوی نظم:

خرید آنلاین کتاب جادوی نظم با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.