خانه / کودک و نوجوان / کودک و نوجوان / داستان کودک / قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب (ج 5)

قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب (ج ۵)


کد محصول: ۷۲۸۱۷

قیمت: ۳۷,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789643001698

توضیحات

معرفی کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب (ج 5):

نویسندۀ کتاب‌ قصه های خوب برای بچه های خوب آقای «مهدی آذریزدی» هیچ‌وقت نتوانست به مدرسه برود؛ پدرش بهش اجازه نداد. خودش می‌گوید برای اولین بار در سن 52 یا 53 سالگی پا به یک کلاس درس گذاشت و درست همان‌جا هم گریه‌اش گرفت! نکتۀ مهم دربارۀ جناب آذریزدی این است که ایشان اولین نویسنده‌ای است که در ایران به فکر نوشتن داستان برای کودکان و نوجوانان افتاد. به همین دلیل است که عنوان «پدر ادبیات کودک و نوجوان ایران» را به او داده‌اند. آقای نویسنده اولین کتاب از مجموعۀ 8 جلدی «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» را در سال 1336 برای نوجوانان ایران منتشر کرد؛ یعنی 55 سال قبل! و بعد نوشتن جلدهای دیگر را پی گرفت تا این‌که در سال 1362 کتاب هشتم را هم به چاپ رساند. حدود 27 سال طول کشید تا او این 8 جلد کتاب را نوشت.

درباره کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب (ج 5):

نکتۀ مهم دربارۀ این مجموعه این است که خالق هیچ کدام از داستان‌های آن‌ها خود آقای آذریزدی نیست. این داستان‌ها، برگزیده‌ای است از داستان‌های زیبای ادبیات قدیم ایران و زبان فارسی که آقای آذریزدی آن‌ها را با زبان ساده برای نوجوانان کشورش روایت کرده است. به نظر من اگر کسی در نوجوانی یک بار این کتاب‌ها را بخواند، با بیشتر داستان‌های مهم ادبیات قدیم ما آشنا شده است. چون کتاب‌هایی که آقای آذریزدی قصه‌های آن‌ها را بازنویسی کرده است، جزو کتاب‌های خیلی مهم در ادبیات ایران و جهان هستند. کتاب‌هایی که خواندن هر یک از آن‌ها می‌تواند ما را در دنیایی از قصه‌ها و داستان‌های نغز و پرمغز غرق کند. جلد 5: قصه های قرآن در این کتاب 18 قصۀ قرآنی که بیشتر آن‌ها قصههای پیامبران است، بازنویسی شده است. داستان‌هایی مانند «حضرت آدم»، «حضرت ایّوب»، «قارون»، «بهشت شداد»، ‌«اصحاب کهف»،‌ »لقمان حکیم» و «اصحاب فیل» در این کتاب به زبانی ساده و روان برای بچه‌ها به نگارش درآمده‌اند. 

برشی از کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب (ج 5):

حضرت ایوب پیغمبری بود که دین ابراهیم را ترویج می کرد.کار ایوب کشاورزی و دامپروری بود و خداوند به او برکت و نعمت بسیار داده بود:مزرعه ها سرسبز،گاو و گوسفند فراوان،کشتی،باغ و خانه و فرزندان خوب و هرچه را مردم آرزو دارند.

ایوب از ثروتمندان زمان خود به شمار می رفت و همیشه خدا را شکر می کرد و مردم را به خدا پرستی و به شکرگزاری دعوت می کرد.شیطان مردم را وسوسه کرد گفت:ایوب چون مال بسیار دارد و در زندگی از هر جهت راحت است این حرف ها را می زند،و گرنه با بدبختی و گرسنگی چگونه کسی شکرگزار می شود و چگونه به عبادت خدا می پردازد.

و خدا خواست که ایوب را و مردم زمان او را از امتحانی بگذراند.یک روز ایوب در خانه نشسته بود.یکی از غلامان آمد و گفت:خبر خوبی نیست،ولی کشتی تو غرق شد.پرسید:کشتی بان چه شد؟

گفت:نجات یافت.

ایوب گفت:خدا را شکر که کشتی بان نجات یافت،خدا هروقت بخواهد می دهد و هروقت بخواهد می گیرد.

دیگری رسید و گفت:صاعقه ای آمد و مزرعه ات را سوزاند.

ایوب گفت:الحمدالله.خدا سبز می کند و خدا خشک می کند،و مصلحت را خدا بهتر می داند.

دیگری رسید و گفت:ای ایوب،سیل آمد و گله گاو و گوسفند هایت را برد.

ایوب گفت:سیل نمی داند چه کند،اما خدا می داند.سیل گاو و گوسفند مرا برد و گاو و گوسفند را خدا بخشیده بود و باز گرفت.به داده اش شکر و به نداده اش هم شکر.

آمدند و به ایوب خبر دادند که فرزندانش از کوه پرت شده اند و در گذشته اند.

ایوب گفت:خوب،دلم می سوزد و اشکم جاری می شود،اما آنها هم مانند من بنده خدا بودند.خدا زندگی می بخشد و باز می گیرد و زنده می کند و می میراند و آنکه همیشه زنده است خداست.خداست که سزاوار شکر و پرستش است..

مشخصات کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب (ج 5):

نویسنده:مهدی آذر یزدی

انتشارات:امیرکبیر

موضوع:داستان کودک

قطع:رقعی

نوع جلد:شومیز

تعدادصفحه:232

قیمت و خرید کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب (ج 5):

خرید آنلاین کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب (ج 5) با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.