خانه / انواع کتاب / کتب عمومی / داستانهای آمریکایی / بر باد رفته(2جلدی ـ ناهید)

بر باد رفته(۲جلدی ـ ناهید)قیمت: ۱۸۰,۰۰۰ ۱۶۹,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

 • 9789646205345
 • ناهید

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب برباد رفته:

بر باد رفته را می توان یکی از بهترین کتاب ها و رمان های دهه چهل دانست که توسط  مارگارت میچل نوشته شده است. سرانجام  مارگارت توانست با همین  کتاب جایزه پولیتزر را دریافت کند . این کتاب را می توان یکی از رمان های عاشقانه دانست که عشقی کهن را نشان می دهد.

درباره کتاب برباد رفته:

روایت رمان بر باد رفته به عهده ی یک راوی ناشناس و و سوم شخص است.راوی ، به تمامی افکار ، احساسات و پیشنیه ی همه ی افراد رمان آگاه است.همچنین وی بینشی کلی به کل رمان دارد که شخصیت ها فاقد آن هستند.( دانای کل) . اگر بخواهیم به لحاظ جایگاه شخصیتی ، روایت راوی را تعیین کنیم باید  این چنین بگوییم که راوی ، نقش یک جنوبی با طبقه متوسط ، رو به بالا را در این رمان ایفا می کند .

 کشمکش اصلی داستان بر روی نقطه ای بنا می شود که در طی آن اسکارلت به جستجوی عشق می رود و عاشق اشلی می شود و از سویی دیگر با مشکلات جنوبی ها مواجه می شود .

بر باد رفته را می توان یکی از بهترین کتاب ها و رمان های دهه چهل دانست که توسط  مارگارت میچل نوشته شده است. سرانجام  مارگارت توانست با همین  کتاب جایزه پولیتزر را دریافت کند . این کتاب را می توان یکی از رمان های عاشقانه دانست که عشقی کهن را نشان می دهد.

سرگذشت شخصیت اسکارلت بر باد رفته  مربوط به دختری جوان و مغرور است که درگیر و دار جنگ افکار عاشقانه در سر می پروراند . او مانند تمام زنان قهرمان داری خوی مردانه اما قلبی حساس دارد که همین موضوع باعث شده است شخصیتی بسیار جذاب و عالی داشته باشد که دل همگان را می برد.

خط سیر بر باد رفته در قرن نوزدهم اتفاق می افتد و شخصیت اسکارلت بر باد رفته در همین زمان خود را به نمایش می گذارد و داستانی جذاب و خواندنی را به وجود می آورد.

 • اسکارلت اوهارا: دختری زیبا رو که سال ها قبل از شروع جنگ های داخلی در مزارع تارا در جورجیا بزرگ شده است. او خودخواه، زیرک و مغرور است و  اراده قوی پدرش را به ارث برده اما آرزو دارد که مادر اصیل و نجیب زاده خود را نیز راضی نگه دارد. اسکارلت با شروع سختی ها مشکلات خانواده و دوستانش را به دوش می کشد. او همزمان به یک نجیب زاده جنوبی و یک مرد فرصت طلب علاقه دارد و در این میان بین متعهد ماندن به سنت های جنوبی و بقا در عصر مدرن سردرگم می شود.
 • رت باتلر: شوهر سوم اسکارلت، مردی ماجراجو و فرصت طلب و در عین حال جسور که در طول جنگ به احتکار مواد غذایی روی می آورد و بعد از جنگ به عنوان مردی ثروتمند در آتلانتا زندگی می کند. مردم نظر مثبتی به او ندارند اما او خودش را به عنوان پدری دوست داشتنی و گاهی شوهر دلسوز به اثبات می رساند. او عاشق اسکارلت است اما غرورش مانع نشان دادن عشقش می شود. باتلر فردی صریح، شوخ طبع و تحقیر کننده محدودیت های اجتماعی است و از ریاکاری متنفر است. او را می توان نماد جامعه بعد از جنگ، جهانی واقع بین و سریع که افراد قوی در آن رشد کرده و ضعیف ها از بین می روند دانست.
 • اشلی ویلکز: وارث خوش تیپ، جوانمرد و شرافتمند مزارع نزدیک تارا که همواره اسکارلت را مسحور خود می کند. او بعد از جنگ روحیه غمگین و نا امیدی دارد و از ازدواج نکردن با اسکارلت احساس پشیمانی می کند. اشلی فردی متعهد به شرف و سنت های جنوبی است و نمی تواند با جنوب بعد از جنگ سازگار شود. می توان او را نماد ارزش های سنتی جامعه دانست.
 • ملانی همیلتون ویلکز: همسر ضعیف اما خوش قلب اشلی که مورد نفرت و حسادت اسکارلت قرار دارد اما پس از این که در طول جنگ داخلی دچار رنج های مشترک می شوند پیوندی عمیق بین آن ها ایجاد شده و در نهایت اسکارلت متوجه می شود که عشق و حمایت ملانی همیشه منبع قدرت او بوده است. ملانی نیز مانند اشلی مظهر ارزش های قدیم جنوبی است اما در مقابل رویا پردازی های پوچ اشلی، با قدرت درونی آرام اما قوی با دنیا روبرو می شود.

متنی از کتاب برباد رفته:

 • فردا روز دیگری است …
 • زندگی تعهدی نسبت به ما ندارد که آن چه را که انتظار داریم به ما بدهد. ما آن چه را که به دست می آوریم می گیریم و شکر می کنیم که بدتر از آن نشده است.
 • قلبم را برایت بریدم تا اگر خواستی آن را بپوشی.
 • اگر عذرخواهی را به تاخیر بیندازی سخت تر خواهد شد و در نهایت غیر ممکن می شود.
 • تو نسبت به کسانی که دوستت دارند بسیار بی رحمی اسکارلت، تو قلب آن ها را می گیری و آن را مانند شلاق بالای سرشان نگه می دارد.
 • کاش می توانستم به کاری که انجام می دهی یا جایی که می روی اهمیت دهم اما نمی توانم!
 • فقط می دانم که دوستت دارم، این از بد شانسی توست!
 • اگر مرا فراموش کرده باشد کاری خواهم کرد که من را به یاد بیاورد، کاری می کنم که دوباره من را بخواهد.

مشخصات کتاب برباد رفته:

نویسنده:مارگارت میچل

انتشارات:ناهید

موضوع:داستانهای آمریکایی

قطع:وزیری

نوع جلد:گالینگور

تعدادصفحه:680

قیمت و خرید کتاب برباد رفته:

خریدآنلاین کتاب بر باد رفته با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور درکمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.