خانه / انواع کتاب / کتب عمومی / روان درمانی / انسان موجودی یک روزه

انسان موجودی یک روزه


کد محصول: ۱۱۲۳۷۳

قیمت: ۴۸,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786002782328
  • اروین یالوم
  • ققنوس

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب انسان موجود یکروزه:

انسان موجودی یکروزه کتابی است که یالوم در سن ۸۱ سالگی به رشته تحریر در‌آورده است و در آن به مسئله مهم مرگ و ترس از آن در مراجعانش پرداخته‌است.

اروین دیوید یالوم‌ (۱۹۳۱) ابتدا در رشته پزشکی و سپس در رشته روان‌پزشکی تحصیل کرد و فارغ التحصیل شد و به همین منوال در سال۱۹۶۳ استاد دانشگاه استنفورد شد. یالوم پایه گذار روانشناسی اگزیستانسیال است و در این‌باره کتاب‌های زیادی تالیف کرده است.

همانطور که در ابتدا نیز گفته‌شد وی در کتاب انسان موجود یکروزه نیز به مسئله مهمی که از محور‌های اصلی روانشناسی اگزیستانسیال است می‌پردازد؛ مرگ، موضوعی که خیلی از افکار و رفتار‌های ما را به صورت ناخودآگاه تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. یالوم با گذشت سال‌ها، خود نیز با این ترس رو‌به‌رو است و در هر ده جلسه درمانی که در انسان، موجودی یک روزه، بازگو می‌کند اشاراتی نیز به احساسات خود در این‌باره دارد. این امر به عمیق شدن در دغدغه ها و علت رفتار مراجعان بسیار کمک می‌کند.

توضیحات راجع به کتاب انسان موجود یکروزه:

یالوم در کتاب انسان موجودی یکروزه قصد دارد به خوانندگانش بیاموزد که حتی در مقابله با وحشت از مرگ نیز می‌توان با ایجاد رابطه‌ای یاری دهنده، به افراد کمک کرد تا دنیای درونی خود را از اغتشاش، ابهام و رنج رهایی بخشند.

مفاهیمی که می‌توانید در این کتاب به دنبال آموختن‌اش باشید عبارت‌اند از:

▪ آگاهی به مرگ و پرسش از جاودانگی و نیستی
▪ آگاهی به آزادی و چالش مسئولیت ما در برابر این آزادی
▪ آگاهی از نیاز ما به صمیمیت و پرسش از صمیمیت واقعی یا کاذب  و ترس از تنهایی
▪پرسش از معنای زندگی و تلاش برای فرار از بیهودگی و بی معنایی
برشی از کتاب انسان موجودی یکروزه:

جناب دکتر یالوم، من به مشاوره نیازمندم. من رمان وقتی نیچه گریست شما را خوانده ام و می خواهم بدانم آیا شما حاضرید به همکار نویسنده خود که دچار انسداد نوشتاری شده است کمک کنید؟

ــ پل اَندروز ( ۳)


شکی نیست که پل اَندروز سعی کرده بود با این ایمیل علاقه و توجه مرا به خود جلب کند و موفق هم شده بود. من هیچ گاه دست رد به سینه همکار نویسنده ام نخواهم زد. وقتی به انسداد نوشتاری فکر کردم، حس کردم چه خوش اقبال بوده ام، چراکه این هیولا هیچ گاه دست به گریبانم نینداخته است. با این اوصاف مشتاق بودم برای غلبه بر این مشکل به وی کمک کنم. ده روز بعد پل سر قرارمان حاضر شد. از مشاهده ظاهرش مبهوت شدم. بدون هیچ دلیلی توقع داشتم با نویسنده ای میانسال و سرحال و شاید کمی گرفته روبه رو شوم، در حالی که کسی که وارد اتاق من شد پیرمردی چروکیده بود. شدت خمیدگی پشتش در حدی بود که به نظر می رسید با وسواس مشغول وارسی کف اتاق من است. همچنان که به کندی وارد اتاق می شد من در این اندیشه بودم که او چگونه توانسته است خود را به مطب من، که بالای تپه راشن قرار دارد، برساند. در حالی که تقریبا صدای ناله مفاصلش به گوش می رسید، کیف دستی مندرسش را از او گرفتم. بازویش را گرفتم و به طرف صندلی هدایتش کردم.
« مرسی، مرسی مرد جوان. چند سالتونه؟ »

پاسخ دادم« هشتاد سالمه» 

« آه، اگر دوباره هشتادساله می شدم» 

« شما چی؟ چند سالتونه؟ » 

« هشتادوچهار. بله، درسته، هشتادوچهار. می دونم بهت زده‌تون کردم. اکثرا فکر می کنن من سی وچند سالمه» 
با دقت به چهره اش نگاه کردم و برای لحظه ای نگاهمان در هم گره خورد. احساس کردم مفتون چشمان شیطان و لبخند بازیگر نقش بسته در گوشه لبانش شده ام. همان طور که در سکوت نشسته بودیم و به یکدیگر می نگریستیم، در تصوراتم هر دویمان را به سان مسافران کشتی ای می دیدم که تشعشع و گرمای رفاقت کهنسالی را تجربه می کنند. مسافرانی که در یک شب مه آلود و سرد در عرشه این کشتی به گفتگو می نشینند و پی می برند که در همسایگی یکدیگر رشد کرده و بزرگ شده اند.

مشخصات کلی کتاب انسان موجودی یکروزه:

نویسنده :اروین یالوم

انتشارات:ققنوس

قطع:رقعی 

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:272

موضوع:روان درمانی 

قیمت و خرید کتاب انسان موجودی یکروزه:

خرید آنلاین کتاب انسان موجودی یکروزه با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

تخفیف ۵۵,۰۰۰ تومان
تخفیف ۶۹,۰۰۰ تومان