خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی رشد / زندگی خود را طراحی کنید

زندگی خود را طراحی کنید


کد محصول: ۱۳۷۸۰۱

قیمت: ۵۲,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786226672238
  • بیل برنت
  • کتیبه پارسی

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب زندگی خود را طراحی کنید:

کتاب زندگی خود را طراحی کنید کتابی فوق‌العاده درباره نحوه دست‌یابی به شغلی رضایت‌بخش است.کتاب «زندگی خود را طراحی کنید» با عنوان فرعی چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم، یکی از پرفروشترین کتابهای سال 2016  در آمریکاستدر این کتاب، قدم به قدم پیش می­رویم تا نحوه‌ی برخورد صحیح با موضوعات زندگی و دغدغه‌های شغلی ­مان را یاد بگیریم؛ مسائلی که اکثر ما خواه‌ناخواه در زندگی خود با آن­ها سر و کار داریم.

بیل برنت و دیو اوانز در کتاب صوتی زندگی خود را طراحی کنید، با استفاده از تفکر طراحی به شما آموزش می‌دهند که هر کسی در هر سن و شرایطی می‌تواند زندگی خود را براساس علایق و اهداف دلخواه خود بسازد و به رضایتی درونی برسد. این کتاب موفق شد در صدر لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار بگیرد.

در این کتاب، قدم به قدم پیش می­رویم تا نحوه‌ی برخورد صحیح با موضوعات زندگی و دغدغه‌های شغلی ­مان را یاد بگیریم؛ مسائلی که اکثر ما خواه‌ناخواه در زندگی خود با آن­ها سر و کار داریم. حُسن این کتاب در این است که لحن آن به‌ هیچ‌وجه خشک و رسمی نیست، زیرا نویسنده سعی کرده نکات لازم را از طریق داستان‌‌های جذابی که درمورد زندگی افراد مختلف نقل می‌کند، به ما آموزش دهد و با استفاده از تفکر طراحانه و برخورد واقع‌گرایانه با مسائل، به ما کمک کند که «زندگی دلخواه خود را طراحی کنیم!» زندگی خود را طراحی کنید به ما یاد می­‌دهد که برای داشتن یک زندگی شاد و موفق لازم نیست حتماً تغییرات بزرگی در زندگی­ مان ایجاد کنیم؛ گاهی با یک تغییرِ نگرش و راه‌حل ساده، می‌توانیم «زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم!»

درباره نویسندگان کتاب زندگی خود را طراحی کنید:

در نگاه اول با مشاهده‌ی نام کتاب و عنوان فرعی آن – چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم – ممکن است فکر کنید با یک کتاب انگیزشی مواجه هستید: همان حرف‌های مبهم و کلی که سخنرانهای انگیزشی مطرح می‌کنند و چند ساعت پس از شنیدن حرف‌هایشان، همه چیز به حالت عادی بازمی‌گردد.

پرفروش بودن کتاب هم می‌تواند این گمان را تقویت کند.

اما با جستجوی نام Bill Burnett و David Evans در وب، می‌بینید که این دو نفر یکی از دوره‌های پرمخاطب دانشگاه استنفورد را تحت عنوان طراحی زندگی اجرا می‌کنند و مرکزی تحت عنوان لابراتوار طراحی زندگی یا Life Design Lab نیز در استنفورد تأسیس کرده‌اند.

هر دو نفر تجربه‌های متنوعی در زمینه‌ی طراحی داشته‌اند و مثال‌ها و خاطرات متنوعی از تجربه طراحی در شرکتهای اپل (Apple) و الکترونیکس آرتس (EA) را توشه‌ی راه خود کرده‌اند.

نویسندگان، کتاب چگونه زندگی خود را طراحی کنیم را به زبان بسیار ساده نوشته‌اند. اما ساده بودن در این‌جا به معنای سطحی بودن نیست. بلکه اتفاقاً مشخص است کوشیده‌اند مفاهیم عمیق و مهم را به زبانی بسیار ساده در اختیار مخاطب قرار دهند.

چگونه زندگی خود را طراحی کنیم (مروری کوتاه بر عناوین فصل‌ها)

ما باز هم در مجموعه درس‌های چگونه شاد باشیم و نیز برنامه ریزی و نظم شخصی، به سراغ کتاب طراحی زندگی می‌آییم و از حرف‌ها و توصیه‌ها و ایده‌های آن استفاده خواهیم کرد.

بنابراین فعلاً صرفاً در حد معرفی و اشاره به فهرست، برخی از فصل‌های کتاب را در یک جمله مرور می‌کنیم:

جایی را که هستید بپذیرید.

قطب‌نمای خود را بسازید و در جهت درست تنظیم کنید.

راه‌ها [گزینه‌ها]ی پیش رو  را جستجو کنید و بیابید.

مثل یک طراح فکر کنید.

برای  زود شکست خوردن و زیاد شکست خوردن آماده باشید (دیر شکست خوردن می‌تواند خطرناک‌تر باشد)

چگونه کار پیدا کنیم؟ چه می‌شود که بیکار می‌مانیم؟

شاد بودن را “انتخاب” کنید

طراحان، شکست نمی‌خورند. بلکه با آزمودن هر گزینه، یک گام به جلو می‌روند.

به اطرافیان خود مانند یک تیم نگاه کنید (هر چند شکل ظاهری، شبیه یک تیم به مفهوم سنتی آن نباشد)

در بخشی از کتاب زندگی خود را طراحی کنید می‌شنویم:

شما یک لشکرید؛ هر کدام ما یک عالمیم. این زندگی که دارید یکی از زندگی‌هاییست که خواهید داشت. نه منظور ما تناسخ نیست، ابدا مضامین مذهبی مورد نظر ما نیست. حقیقت ساده و روشن این است که طی همین زندگی که دارید، چندین زندگی مختلف خواهید داشت. اگر زندگی کنونی‌تان چندان باب میل‌تان نیست، نگران نباشید! طراحی زندگی مواد لازم برای خوراک‌های بی‌پایانی را به شما می‌دهد که شما هر زمان و در هر مقطعی می‌توانید درستش کنید و تغییر طعم و مزه‌اش هم همیشه ممکن است.

ما ضمن کار با بزرگسالانی در رده‌های سنی مختلف دریافته‌ایم که اشتباهی که بیشتر مردم می‌کنند، صرف نظر سن‌شان، تحصیلات‌شان یا مسیر کار و حرفه‌شان این است که فکر می‌کنند فقط کافی‌ست نقشه‌ای برای زندگی‌شان بریزند و همه چیز را راحت پیش می‌رود.

مشخصات کلی کتاب زندگی خود را طراحی کنید:

نوسنده:بیل برنت،دیو اوانز

مترجم:سیمین موحد

انتشارات:کتیبه پارسی

قطع:رقعی

تعداد صفحات: 259 صفحه

قیمت و خرید اینترنتی کتاب زندگی خود را طراحی کنید:

خرید آنلاین کتاب زندگی خود را طراحی کنید با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر ایران در کمترین زمان از فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام میشود.