خانه / انواع کتاب / کتب عمومی / روانشناسی رشد / کاش وقتی 20 ساله بودم می دانستم

کاش وقتی ۲۰ ساله بودم می دانستم


کد محصول: ۱۳۷۳۷۲

قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

 • 9786226573122
 • تینا سیلیگ
 • میلکان

پشت جلد این کتاب آمده است

درباره نویسنده کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم:

تینا سیلینگ، استاد دانشگاه استنفورد، با دقت و ظرافت، دورنمایی جذاب برای گذر از دانشگاه به حیطه‌ شغلی‌ را در کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم ارائه می‌دهد.

او با استفاده از برداشت بی‌مثال خود، به عنوان عصب‌شناسی که در زمینه‌ نوآوری و کارآفرینی فعالیت می‌کند، نکاتی را در زمینه‌ چگونگی کشف خلاقیت‌ به منظور رسیدن به اهداف را مطرح می‌کند.

اکثر نوشته‌های سیلینگ شبیه بدیهیات مطابق عقل سلیم هستند اما او ایده‌هایش را با آب و تاب ارئه می‌کند و برای نکاتی که یادآور می‌شود مثال‌هایی از دانشگاه استنفورد و Silocon Valley می‌آورد. توصیه‌ او برای کسانی که در حال شروع کار هستند و کسانی که به دنبال بهبود و قوی‌تر کردن شغل‌شان هستند ارزشمند خواهد بود.

 

کتاب روانشناسی رشد ای کاش وقتی 20 ساله بودم میدانستم, یک کیمیا و در بی همتاست و هر اندیشه و عملی که از آن تاثیر پذیرد به بخشی از این کیمیا تبدیل خواهد شد.من در ماه گذشته دهها نسخه از آن را خریداری کرده و به عنوان جایزه به شرکت کنندگان در سمینارهایم اهدا کردم.این کتاب حاوی ماجراها و مثالهایی است که تینا سیلینگ هنگام تدریس در دانشکده مهندسی دانشگاه استنفورد و مرکز کارآفرینی و دانشکده طراحی به آنها تاکید کرده است،هدف این کتاب آزمودن شیوه های گوناگون برای تبدیل شدن به چیزی است که در توان شماست.(اوان مکینتاش؛استاد -سخنران و کارشناس برجسته رسانه های دیجیتال)

موضوع کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم:

 نقل ماجراهای جذاب و حیرت‌انگیز افرادی است که نویسنده در مقام استاد، محقق، مشاور و… با آن‌ها سروکار داشته است.

بعضی ازاین ماجراها در کلاس‌های دانشگاهی، برخی در حوزه مدیریت و اجرا ، و برخی نیز در خلال زندگی روزمره مردم اتفاق افتاده است.

نقطه اشتراک همه این افراد آن است که بر تمام الگوها و مفروضات از پیش تعیین شده در ذهنشان خط بطلان کشیده و از چشم‌اندازی کاملا متفاوت به همه چیز نگریستند و در تلاش برای تحقق بخشیدن به رویا هایشان هستند.

درنتیجه موقعیت‌های به ظاهر پیش پاافتاده و به کم اهمیت را به فرصت‌هایی مبدل ساختند که هرگز در حیطه تصور و تخیلشان نمی‌گنجید.

مطالعه کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم فرصتی خوبی  است تا از شر بسیاری از الگوهای معیوب گذشته که در اعماق وجودمان ریشه دوانده رها شویم. آنگاه خواهید دید که روابط‌مان با مردم، ایده‌ها و اشیاء معنایی متفاوت پیدا خواهند کرد.

بخشی از کتاب ای کاش وقتی بیست ساله بودم میدانستم:

وقتی موضوع فوق العاده بودن مطرح می شود،بسیاری از شکرتها می کوشند در زمینه ای خاص برتر و متمایز باشند.به طور مثال شرکت بی ام و (BMW) روی بهترین استانداردهای مهندسی تمرکز دارد.والمارت (Walmart) پایین ترین قیمتها را تضمین می کند.دیزنی لند (Disneyland) تلاش می کند شادترین نقطه ی جهان باشد.نورداستروم (Nordstrom) سخت می کوشد در سرویس دهی به مشتری بی نظیر و سرآمد باشد.اگر شما از مشتریان نورداستروم بپرسید درباره ی این شکرت چه نظری دارند،بیشتر آنان دست کم به یک تجربه در مورد خدمات باورنکردنی این شرکت اشاره می کنند.

فوق العاده بودن ممکن است به اشکال مختلف ظاهر شود.اما همه این راهکارها در یک وجه مشترک است:از قوه به فعل درآوردن منابع پنهان استعداد و خلاقیت و نیرو و انگیزش.برای این منظور ضرورت دارد فراتر از نیازها و انتظارات معمول گام بردارید و اذعان کنید که مسئول کامل اعمال و نتایج به دست آمده هستید.زندگی مثل خرید لباس نیست که بتوانید در مکانهای مختلف آن را امتحان کنید.شما در هر موقعیت تنها یکبار فرصت دارید بهترین عملکرد را بروز دهید.

مروری بر فصل‌های کتاب کاش وقتی 20 ساله بودم می ‌دانستم:

کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم می ‌دانستم در 9  فصل نوشته شده است.

 • فصل اول: یکی بخر، دوتا ببر
 • فصل دوم: سیرک وارونه
 • فصل سوم: از چاقی بمیرید یا در قطب جنوب مایو بپوشید
 • فصل چهارم: لطفا کیف پولتان را بیرون آورید
 • فصل پنجم: چاشنی اسرارآمیز دره‌ی سیلیکون (Silicon Valley)
 • فصل ششم: مهندسی فقط برای دختران است.
 • فصل هفتم: لیموناد را به هلی‌کوپتر تبدیل کنید.
 • فصل هشتم: از اعتبار و نیک‌نامی‌تان مراقبت کنید.
 • فصل نهم: استاد، آیا این سوال در امتحان می‌آید؟
سخن پایانی تینا سیلیگ درباره کتاب:

امیدوارم که داستان های این کتاب این باور را در شما پدید آورده باشد که اگر حصار کنج عافیت را بشکنید و از چارچوب امن و بی خطر زندگی تان پافراتر نهید چشمه ی فیاض قدرت در وجودتان به جوشش درآمده و امکانات نامحدود و بی کرانه در دسترستان قرار خواهد گرفت.تنها کافی است احساس تامین اندک خویش را فدای وضع مجهول و مبهم آینده کنید،برکلمه ی (ناممکن) خط بطلان بکشید،برای زمین خوردن آماده شوید و سرانجام در کمین باشید از هر فرصتی برای فوق العاده بودن استفاده کنید.درست است که این تحول و دگردیسی تعادل زندگی تان را برهم زده و آن را آشفته می کند.اما به موقعیت هایی رهمنون می شوید که هیچ گاه تصور نمی کردید روزی آن را به چشم ببینید.

 

 قیمت و خرید کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم میدانستم:

قیمت کتاب کاش وقتی بیست ساله بودم میدانستم با ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.