خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب داستان خارجی / مادام بوواری (نشر: مرکز)

مادام بوواری (نشر: مرکز)قیمت: ۱۵۴,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789643059422
  • گستاو فلوبر
  • نشر مرکز

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب مادام بوواری:

کتاب مادام بواری نوشته گوستاو فلوبر، نویسنده مشهور فرانسوی یکی از به یادماندترین رمان های کلاسیک جهان است.

درباره کتاب مادام بوواری:

گاهی زندگی بر وفق مراد نیست و آزاردهنده می‌شود، این یک حقیقت است و چون قوانین زندگی را ما ننوشته‌ایم، چاره‌ای هم جز قبول آن نداریم. با این حال زندگی شامل مجموعه‌ای از فراز و نشیب‌ها است. زندگی اِما بواری هم از این قاعده مستثنی نیست. البته بیشتر اوقات او در نشیب زندگی قرار دارد و هیچ‌گاه از داشته‌هایش خوشحال نیست. همیشه زندگی نسبت به او ناعادلانه به نظر می‌رسد و در این فکر است که چگونه زندگی‌اش می‌تواند بهتر شود. او تنها نیست و اکثر شخصیت‌های جذاب رمان هم نمی‌توانند به سادگی با جریان زندگی پیش بروند. آن‌ها از زندگی‌شان راضی نیستند و نمی‌توانند آن را آن گونه که هست قبول کنند.

در طول رمان مادام بوواری گوستاو فلوبر مداوم به خواننده یادآور می‌شود که زنان در این دوره می‌خواهند خودشان را بشناسانند اما در این دوره اصولا زنان در زندگی‌شان از دیدگاه مردان تعریف می‌شوند، آن هم به عنوان موجوداتی که قدرتشان محدود است و نمی‌توانند مستقل زندگی کنند یا به دنبال علایق و اهداف خودشان بروند. از لحاظی، کل رمان کشمکشی برای اثبات آزادی و قدرت است، اگرچه شیوه‌هایی که «اِما» استفاده می کند، از آن ارزش و شایستگی لازم دور می‌شود اما سعی دارد زندگی جذاب‌تر و مهیج‌تری داشته باشد، زندگی‌ای که ابتدا توسط همسرش و سپس معشوقه‌هایی که اعتمادشان را از دست می‌دهد، با شکست و ناکامی مواجه می‌شود.

«اِما» در خانه با شارل (همسر «اِما» که دکتری ساده و بی‌استعداد است)، بیشتر وقتش را با نگاه کردن بیرون از پنجره می‌گذراند، به صورتی که بیشتر زندگی‌اش را به عنوان یک تماشاچی سپری می‌کند. اما برای تراژدی که برایش اتفاق می‌افتد، تا حد زیادی خودش مقصر است. او در تلاش‌هایش برای نمایش چیزی فراتر از توانش در خود، دچار ناامیدی و دلسردی روزافزون می‌شود.

برشی از کتاب مادام بوواری:

در شهر، با سر و صدای خیابان‌ها، با جنب و جوش تئاترها و روشنایی تالارهای رقص، زندگی‌هایی می‌کردند که دل را باز و احساس‌ها را شکوفا می‌کرد. اما او زندگی‌اش سرد بود، به سردی بالاخانه‌ای که پنجره رو به شمال داشته باشد و ملال، عنکبوت خاموش، در همه زوایای دلش تار می‌تنید.

سپتامبر هم گذشت و نه نامه‌ای رسید و نه کسی به دیدنش آمد. بعد از ملال حاصل از این سرخوردگی دوباره در دلش احساس خلاء کرد، سپس رشته دیگری از روزهای مشابه ادامه یافت. 

«اِما» پیش از ازدواج پنداشته بود که به عشق رسیده است؛ امّا از آنجا که به آن خوشبختی که باید از این عشق حاصل می‌شد دست نیافته بود پیش خود می‌گفت که پس باید اشتباه کرده باشد. و می‌کوشید بفهمد که در زندگی مفهوم واژه‌های سعادت، شور، سرمستی که در کتاب‌ها به نظرش بسیار زیبا بود دقیقا چیست.

مشخصات کتاب مادام بواری:

نویسنده:گوستاو فلوبر

انتشارات:مرکز

موضوع:داستانهای فرانسه

قطع:رقعی

نوع جلد:گالینگور

تعداد صفحه:496

قیمت و خرید کتاب مادام بوواری:

خرید آنلاین کتاب مادام بوواری با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.