خانه / انواع کتاب / کتب عمومی / داستانهای آمریکایی / چراغ سبزها

چراغ سبزها


کد محصول: ۱۴۵۶۳۹

قیمت: ۱۱۷,۰۰۰ ۷۹,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786222540487
  • -
  • میلکان

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب چراغ سبزها:

کتاب چراغ سبزها، نوشته متیو مک‌کانهی – هنرپیشه نامدار سینما- یک شرح حال عادی نیست. بله، داستان‌هایی از گذشته اوست.

درباره کتاب چراغ سبزها:

زبان مک کانهی در چراغ سبزها خاطره انگیز، صادقانه و صمیمانه است؛ نگاه وی به زندگی توام با مثبت اندیشی و خوشبینی است که باعث می شود کوچکترین حرکات و اعمال نیک را به منزله ی چراغ های سبزی در طی مسیر خوشبختی و موفقیت در نظر بگیرد. به عقیده ی او چراغ سبز اتفاقی استثنایی یا اقدامی خارق العاده که زندگی آدمی را یک شبه دگرگون کند نیست بلکه عادت یا کاری به ظاهر ساده یا در برخی مواقع پیش پا افتاده است که می تواند در صورت تکرار و تجمیع با بقیه اعمال مشابه در بلند مدت زمینه ساز اتفاقاتی مثبت باشد. کارهایی ساده از قبیل: ریختن قهوه ی وعده ی صبحانه ی فردا پیش از رفتن به رختخواب یا آماده کردن لباس هایی که فردا قصد پوشیدنشان را داریم.

مک کانهی درکتاب چراغ سبزها به یکایک وقایع زندگی خود پرداخته ازتحصیل در استرالیا تا مرگ پدرش، از ملاقات با همسرش و بازیگری همه و همه را به زیبایی شرح می دهد تا پاسخگوی حس کنجکاوی هرکسی باشد که می خواهد از بکرترین زوایای زندگی یکی از محبوب ترین بازیگران هالیوود مطلع شود.

نویسنده این کتاب را به منزله ی نامه ای عاشقانه به زندگی می داند و می نویسد: (( پنجاه سال است که زندگی می کنم و چهل دو سال است که سعی می کنم به راز آن پی ببرم و سی و پنج سال هم هست که از سرنخ هایی که به دست می آورم یادداشت برداری می کنم؛ یادداشت هایی با موضوع پیروزی، شکست، شادی، غم و تمام چیزهایی که مرا به تعجب واداشته یا به خنده انداخته اند. سی و پنج سال را صرف فهمیدن، به یاد سپردن، شناختن، جمع آوری و ثبت چیزهایی کرده ام که از برخورد با آنها یکه خورده یا مجذوبشان شده ام. این که چگونه می توانم انسان عادلی باشم، چگونه از چنگال تشویش و اضطراب رهایی یابم، چگونه از زندگی لذت ببرم، چگونه می توانم آنچه را که می خواهم به دست آورم، چگونه انسان خوبی باشم و نهایتا خود حقیقیم باشم.

پیشتر مقصودم از نوشتن همواره فراموش کردن آنچه بر من گذشته بود چرا که فکر کردن به زندگی و احوال و افکارم برایم امری ناخوشایند بود. به دوش کشیدن بار زندگی و افکارم آزارم می داد اما اخیرا جسارت آن را در خود یافتم که به نوشته های خودم در این سی و پنج سال نگاهی بیندازم. انتظار نداشتم از بودن در کنار خودم بدین پایه لذت ببرم اما در کمال تعجب این اتفاق افتاد! خندیدم، اشک ریختم و حسرت خوردم و به این نکته پی بردم که نوشتن باعث شده بیشتر به خاطر بسپارم و کمتر فراموش کنم.))

متنی از کتاب چراغ سبزها:

وارد آشپزخانه که شدم، او را دیدم که پشتش به من بود. روی چهارپایه‌ی وسطیِ پشتِ پیشخانِ وسطِ آشپزخانه که گاز هم روی آن بود، نشسته بود. همان پیراهن فیروزه‌ای تن‌اش بود، روی همان شانه‌های کاراملیِ زیبا. حالا او مجلس‌گرم‌کن بود. خدمتکارم پنکیک درست می‌کرد و توی بشقابِ او و دو‌تا دوستم می‌گذاشت. دوست‌هایم تیشرت تن‌شان نبود و هر دو داشتند همچنان به داستانِ جِلفی می‌خندیدند که "او" یک ساعت پیش تعریف کرده بود.

فقط صدای صحبت‌هاشان شبیه حرف‌زدنِ دوست‌های قدیمی نبود، از نزدیک هم همین‌طور به نظر می‌رسید. اصلاً این‌طور نبود که به خجالت‌زده‌بودن تظاهر کند و نشان بدهد از این‌که امروز این‌جا توی خانه‌ی من است، خجالت می‌کشد... یا مثلاً این‌که برای بیرون‌رفتن از خانه‌ای که نمی‌خواست شب را آن‌جا بماند، هیچ عجله‌ای ندارد. نه! هر‌چه بود، فقط وقار بود و اعتمادبه‌نفس و حس شوخ‌طبعی.

به پمپ‌بنزین زنگ زدم که بپرسم ماشینِ او را کجا برده‌اند. یک ساعت تا محلِ تحویل‌گرفتنِ خودروی توقیف‌شده از پارکینگِ توقیفی راه بود. اصرار کردم که خودم باید او را برسانم. توی راه یکی از سی‌دی‌های موردعلاقه‌ام را برایش گذاشتم. از کارهای میشکا، هنرمندی با سبک رِگه که خودم آن‌موقع تهیه‌کننده‌ی آلبوم‌اش بودم.

رانندگی کردم. گوش کردیم. دو سه آهنگ پشت‌سر‌هم پخش شد و هیچ‌کدام‌مان حرفی نزدیم. هیچ‌کدام احساس نمی‌کردیم باید چیزی بگوییم. هیچ‌کدام‌مان اضطرابی نداشتیم که وادارمان کند سکوت را بشکنیم. سکوتِ بین‌مان ناراحت‌کننده نبود. فوق‌العاده بود.

به پارکینگ رسیدیم. هر دو آرزو می‌کردیم کاش پارکینگ توی فلوریدا بود. قبل از این‌که از هم جدا شویم از او شماره‌تلفن خواستم. دست کرد توی کیف‌اش و یک تکه کاغذ مچاله بیرون کشید و شماره‌اش را روی آن نوشت.

می‌خواستم موقع خداحافظی ببوسم‌اش. سرش را چرخاند؛ ولی نه آن‌قدری که یک‌چهارمِ گوشه‌ی سمتِ چپِ لب‌اش را نبوسم.

 

مشخصات کتاب چراغ سبزها:

نویسنده:متیو مک کانهی

انتشارات:میلکان

موضوع:داستانهای آمریکایی

قطع:رقعی

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:320

قیمت و خرید کتاب چراغ سبزها:

خرید آنلاین کتاب چراغ سبزها با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.