خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی و موفقیت / چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم (غلبه بر عصبیت)

چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم (غلبه بر عصبیت)قیمت: ۱۸۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

 • 9780000003928
 • وین دایر
 • نشر علم

پشت جلد این کتاب آمده است

 

مقدمه:

درباره نویسنده کتاب چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم (غلبه بر عصبیت)، وین دایر:

وین والتر دایر (Wayne Walter Dyer) زاده ۱۰ مه ۱۹۴۰ - درگذشته ۲۹ اوت سال ۲۰۱۵) نویسنده کتاب‌های خودیاری و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. کتاب قلمرو اشتباهات شما (با عنوان "چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم؟" در ترجمه فارسی) در سال ۱۹۷۶ در حدود ۳۰ میلیون نسخه فروخت و جزء یکی از بالاترین فروش کتاب‌ها در تاریخ شد. دایر در سال ۱۹۸۷ به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد.[۱] در سال ۲۰۱۱ مجله Watkins Magazine وین دایر را سومین انسان معنوی تأثیرگذار در دنیا معرفی کرد.

زندگینامه نویسنده کتاب چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم (غلبه بر عصبیت):

وین دایر در ۱۰ مه ۱۹۴۰ در شهر دترویت آمریکا به دنیا آمد. پدرش ملوین لیله و مادرش هنزل ایرنه نام داشت. او بیشتر دوران نوجوانی خود را در پرورشگاه طی کرد. او در دانشگاه سنت جان به عنوان محقق کار می‌کرد.

در ابتدا کار در فرهنگستان را دنبال کرد و در همین زمان مطالب خود را در روزنامه به چاپ می‌رساند و به صورت آزمایشی به درمان‌های خصوصی می‌پرداخت. اما سخنرانی او در دانشگاه سنت جان که در مورد شیوه متمرکز شدن «افکار منفی» و «گفتگوی انگیزشی» بود که دانشجویان را ترغیب به ثبت نام در کلاس‌های خصوصی اش کرد. آژانس ادبی به دایر پیشنهاد کرد که ایده‌های خود را به صورت یک کتاب جمع‌آوری کند و نتیجه آن کتاب «قلمرو اشتباهات شما» بود. اگر چه نخستین کتاب‌هایی که به فروش رفت بسیار اندک بود. دایر شغل تدریس خود را رها کرد و به کار تبلیغات در ایالات متحده مشغول شد و با سر سختی یک فروشگاه کتاب در زمینه مصاحبه‌های تصویری پیدا کرد، بالاخره تلویزیون ملی اجازه داد که دایر همراه با فیل دوناهو و مرو گریفین در گفتگوی شب حضور پیدا کند.

دایر، همچنان برای ساخت یک سری از نوار کنفرانس‌های خود و همچنین تدوین کتاب جدیدش تلاش می‌کرد. شنوندگان نوارهای دایر همانند مخاطبان دیل کارنگی یا استیفن کاوی نبودند که تنها به حوزه تجارت ختم شوند؛ بنابراین پیام او دربارهٔ لحظه تفکر نو بسیار طنین انداز شد. او اغلب حکایاتی را از زندگی خانوادگی خود بازگو می‌کرد و در قالب این حکایات، سعی می‌کرد کارآزمودگی کنونی خود را نتیجه‌گیری کند. کتاب مرد خودساخته کتابی است که در آن به قسمتی از جذبه‌های خودش اشاره می‌کند. دایر به مخاطبانش توصیه می‌کند که واقع بین باشند چون ندای اعتماد به خود، همانند یک راهنمای معنوی انسان را کارآزموده می‌کند و همچنین به خوانندگانش پیشنهاد می‌کند که معنوی باشند.

انتشارات علم منتشر کرد: انسان چگونه میتواند خودش و دیگران را بشناسد؟ من چگونه انسانی هستم؟دیگر دارای چه شخصیتی هستند؟ اهمیت انسان شناسی و خودشناسی به خصوص در زمان تصمیم گیری های مهم مثل انتخاب رشته ی تحصیلی،همسر،شغل و مکان مناسب برا زندگی،دیده میشود...

کتاب چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم (غلبه بر عصبیت) را میتوانید از فروشگاه اینترنتی بوک دوک تهیه نمایید.

توضیحات کتاب چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم (غلبه بر عصبیت):

چگونه شخصیت سالم تر بیابیم از وین والتر دایر، وین همچنین، نویسنده کتاب‌های خودیاری و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. کتاب قلمرو اشتباهات شما “چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم؟” در سال 1976 در حدود 300 میلیون نسخه فروخت و جزء یکی از بالاترین فروش کتاب‌ها در تاریخ شد. وین دایر در سال 1987به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد.

در سال 2011 مجله watkins magazine , استاد وین دایر را سومین انسان معنوی تاثیر گذار در دنیا معرفی کرد. کتاب چگونه شخصیت سالم تر بیابیم طرح مؤثری برای دستیابی به شور و شادی ارائه می‌دهد، طرحی که در مسیری روشن و قابل فهم و منطقی بر مسئولیت و تعهد نسبت به خود، شور زندگی و تمایل به داشتن شخصیت انتخابی خود تکیه دارد.

شناخت نقاط ضعف و رفتارهای شخصیت‌ شکن و علل ابتلا به آنها، رفتارهای خاصی که در چارچوب هر نقطه ضعف قرار می‌گیرند و تدابیر صریح ساده برای حذف این اعمال، در هر بخش از کتاب، به شما کمک می‌کنند تا بتوانید نقاط ضعف خود را از بین ببرید و از نظر احساسات و عواطف در دنیایی زندگی کنید که نه از بیرون، بلکه از درون هدایت می‌شود.

وین دایر در کتاب چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم (غلبه بر عصبیت) استدلال میکند:

« بیشتر مردم از قدرت مغز خویش آگاهی ندارند. در حالیکه مغز انسان قادر بوده این همه کار در جهان انجام دهد ، یقیناً می تواند کلیه نقطه ضعفهای شخصیت خویش را از بین ببرد… .»

وین دایر می گوید : که در زندگی خویش هر کاری را که می خواسته کرده و بعد از این هم خواهد کرد دکتر وین دایر بر نقطه ضعفهای شخصیتی خویش غلبه کرده است، آنچنان که می تواندخستگی، سرماخوردگی و حتی دردهای خود را نیز با نیروی اراده بر طرف کند .

در کتابچگونه شخصیت سالم تر بیابیم برخی از ویژگیهای مثبت در شخصیت سالم  توسط دکتر وین دایر ذکر شده است:

 1. تافته جدا بافته نیست. او ادمی است شبیه دیگران میتواند پولدار باشد یا بی پول، میتواند قد بلند باشد یا قد کوتاه، خلاصه به رغم هر گونه تمایز اقتصادی اجتماعی یا فردی او شبیه دیگران است
 2. رنجور و مظلوم نما نیست.یعنی اهل گله و شکایت و افسوس خوردن نیست.
 3. در کمال تعقل و تامل شرایط را تحلیل میکند. او اگر با وضعیت نا مطلوبی مواجه شود با تمام قوا برای رفع ان اقدام میکند.
 4. پر تلاش و خلاق است. چنین ادمی دنبال راههای نو ابتکارات و تجربیات جدید میرود.
 5. هرگز مضطرب نیست. دایم نگران و دلواپس رویدادهای انی نیست.
 6. خونسردی خود را حفظ میکند. در شرایط سخت و بحرانی که معمولا بیشتر ادمها از کوره در میروند و منفجر میشوند و به خود حق میدهند که پرخاشگری کنند او تنها لبخند میزند وخونسردی خود را حفظ می کند.
 7. در زمان حال زندگی می کند. زیرا میداند هیچ کس نمیتواند بر آینده تسلط تام داشته باشد.
 8. به تایید و تصویب دیگران نیاز ندارد او بدنبال این نیست که دیگران به او احترام بگذارند یا تحسینش کنند.
 9. خیالباف نیست.یعنی با انتظار منفعلانه جهت فردای بهتر خود را نمی فریبد.
 10. صادق ساده و بی تکلف است. چاپلوسی نمیکند وبا اداب و رسوم دست و پاگیر مخالفت می ورزد.

قیمت و خرید کتاب چگونه شخصیت سالم‌تر بیابیم (غلبه بر عصبیت):

خرید کتاب چکونه شخصیت سالمتر بیابیم ( غلبه بر عصبیت ) با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.