خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب مدیریت و اقتصاد / برنامه ریزی به روش بولت ژورنال

برنامه ریزی به روش بولت ژورنالقیمت: ۱۲۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786004613385
  • -
  • نشر کوله پشتی

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال:

کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال بر ارزش لحظات زندگی تأکید دارد. در این کتاب نویسنده می‌خواهد مخاطب را با نحوه مدیریت زمان به گونه ساده و صحیح آشنا کند.

کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال به مخاطبش می‌آموزد که برنامه‌ای مطابق با شرایط و نیازهای زندگی‌اش طراحی کند.

رایدر کارول می‌گوید: «حقیقتِ تلخ این است که ما نمی‌توانیم “زمان” تولید کنیم؛ بلکه فقط می‌توانیم آن را مصرف کنیم.» به همین دلیل است که باید راهکاری برای استفاده بهینه از زمان داشته باشیم.

توضیحات راجع به کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال:

 کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال با شیوه‌ای ساده و با بیان مثال‌هایی کاربردی نحوه‌ برنامه ریزی درست را آموزش می‌دهد. البته در کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال هیچ نسخه‌ای برای کسی تجویز نمی‌شود و خواننده می‌تواند براساس آنچه یاد می‌گیرد، برنامه‌ای کاملا شخصی برای خودش طراحی کند: برنامه‌ای که هم ازنظر تکنیکی و هم ازنظر ظاهری برایش دوست‌داشتنی باشد و بخواهد به آن متعهد بماند.

یکی از دلایلی که باعث شد این روش برنامه ریزی به‌سرعت محبوب شود، همین نکته است که می‌تواند برای هر فردی کاملا شخصی‌سازی شود و مطابق زمان و نوع کار و فعالیت طراحی شود.

رایدر خودش برنامه ریزی به روش بولت ژورنال را این‌طور معرفی می‌کند: «بولت ژورنال بسیار ملموس است. هر بار که آن را باز می‌کنید، پیشرفت‌تان آشکار است و می‌توانید پیوسته زندگی‌تان را مرور کنید. با بولت ژورنال هرچیزی که در سیستم قدیمی من مانده است، به‌نوعی انتقال پیدا کرده، برنامه ریزی شده، پیشرفت کرده یا به‌سادگی حذف شده است.»

در کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال می خوانیم : سال ها بود که رایدر کارول سیستم های برنامه ریزی آنلاین و آفلاین متعددی را امتحان می کرد، اما هیچ یک از آن ها با روشی که ذهن او کار می کرد تناسب نداشت. در نهایت، وی روشی را به نام بولت ژورنال تدوین کرد که به او کمک کرد تا همواره متمرکز و موثر باشد.

هنگامی که او شروع به اشتراک گذاری سیستم خود با دوستانی کرد که با چالش های مشابهی روبرو بودند، سیستم او بین آن ها فراگیر شد. به فاصله ی چند سال، درحالی که او انتظار نداشت،  برنامه ریزی به روش بولت ژورنال به یک جنبش جهانی تبدیل شد.

برشی از کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال:

 نوشتن سفری به دنیای درون است.

کمرنگ‌ترین جوهرها از بهترین حافظه‌ها ماندگارترند.

 اهداف به ما فرصت می‌دهند تا آنچه را می‌خواهیم تعریف کنیم.

 برای اینکه بدانید کجا هستید باید ابتدا بدانید چه کسی هستید.

 بولت ژورنال با ادغام جنبه‌های مهم زندگی مانند یک پل بین عقاید و اعمال عمل می‌کند.

 چیزهایی را که از مفید‌بودنشان مطمئن نیستید یا فکر می‌کنید زیبا نیستند، در خانه نگه ندارید.

 بولت ژورنال به شما قدرت اداره‌کردن می‌دهد. اینکه به جای واکنش نشان دادن به اتفاقات، به آن‌ها پاسخ دهید.

 زندگی قصدآگاه یعنی قبل از اینکه دیگران بخواهند برای ما تصمیم بگیرند، خودمان برای زندگی خود تصمیم بگیریم.

 بولت ژورنال به شما کمک می‌کند ذهن آشفته‌تان را از افکار بیهوده خالی کنید و در نهایت افکارتان را واقع‌گرایانه بسنجید.

بگذارید هیچ‌چیز را عقب نیندازیم. بگذارید هر روز تعادل را در زندگی برقرار کنیم… کسی که هر روز چیزی را در زندگی‌اش بهتر می‌کند، هیچ‌وقت به زمان اضافه نیاز ندارد.

 

بولت ژورنال به شما کمک می‌کند قصدآگاه زندگی کنید و از صندلی مسافر به جایگاه خلبان زندگی خودتان برسید.

 

در دنیایی که حتی مساجد و کلیساها هم اینترنت پرسرعت دارند، دیگر هیچ مکانی مقدس نیست. از اتاق هیئت‌مدیره تا حمام، تکنولوژی اطلاعات را مانند سیلی در زندگی ما جاری کرده است. این سیل تمرکز ما را می‌شوید و با خود می‌برد. مطالعات نشان می‌دهند که وجود تلفن همراهتان در اتاق، حتی اگر خاموش باشد، روی قدرت تمرکزتان تأثیر منفی دارد.

 

یک راه ساده برای خلاصه‌کردن همه این نکات این است: حواستان به آینده باشد. اگر نتوانید از اطلاعاتی که الان می‌نویسید، یک روز، یک هفته یا یک سال بعد رمزگشایی کنید، یادداشت شما بی‌فایده است. نسبت به آینده خود مهربان باشید و وضوح یادداشت را قربانی خلاصه‌بودن آن نکنید. این کار بولت ژورنال شما را تا سال‌ها باارزش نگه می‌دارد.

 

چشم‌اندازی که شما می‌بینید، می‌تواند سوراخ کوچکی را در جامه مندرس بشریت وصله کند. بااین‌حال صرفا منحصربه‌فردبودن، شما را ارزشمند نمی‌کند. اگر کاری نکنید، اگر جرئت نداشته باشید، فرصت به‌وجودآوردن چیزی معنی‌دار را از خودتان و از این جهان می‌گیرید.

 

اگر نتوانید برنامه بریزید، یعنی دارید برای شکست برنامه‌ریزی می‌کنید!

مشخصات کلی کتاب برنامه ریزی به بولت ژورنال:

نویسنده:رایدر کارول

انتشارات:کوله پشتی 

قطع:رقعی 

نوع جلد:گالینگور

تعداد صفحه:312

موضوع:قانون تجارت

قیمت و خرید کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال:

خرید آنلاین کتاب برنامه ریزی به روش بولت ژورنال با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بو ک دوک انجام میشود.