خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی و موفقیت / خیره به خورشید نگریستن

خیره به خورشید نگریستن



قیمت: ۶۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786001196997
  • اروین یالوم
  • نشر قطره

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب خیره به خورشید نگریستن :

کتاب خیره به خورشید نگریستن اثر اروین یالوم : غلبه بر وحشت مرگ است. این کتاب نوعی کتاب روان‌شناسی و واقع‌گرا است که درباره‌ی یکی از ترس‌های بزرگ بشریت یعنی مرگ و هراس از آن صحبت می‌کند.

درباره کتاب خیره به خورشید نگریستن :

بدون شک یکی از بزرگ‌ترین رازهایی که ذهن همه‌ی انسان‌ها را درگیر خود می‌کند، مسئله‌ی مرگ و اتفاقات بعدازآن است(کتاب خیره به خورشید نگریستن ). مرگ شاید مهیب‌ترین و مخوف‌ترین اتفاقی است که برای هر انسانی جدای از رنگ و جنس و منصبش، پیش می‌آید و هیچ‌کس را توان مقابله و گریز از آن نیست! ترس از مرگ حسی اجتناب‌ناپذیر است که گریبان همه‌ی ما را می‌گیرد چه به‌اندازه‌ی مویی با آن فاصله داشته باشیم چه به اندازه‌ی قرنی، ولی نکته‌ی مهم و جالب‌توجه اینجاست که ترس و هراس از مرگ در افراد به دو صورت شکل می‌گیرد: برخی آن‌قدر ناخودآگاه دچار آن می‌شوند که حتی تا مدتی نمی‌دانند که دچار هراس از مرگ شده‌اند، ولی در نقطه‌ی مقابل، برخی کاملاً قدرتمند و خودآگاه دچار خوف از آن می‌شوند و حتی گاهی به استقبال آن‌هم می‌روند.

برشی از کتاب خیره به خورشید نگریستن :

به هر حال هر یک از ما در دوره‌ای از زندگی مان به این که روزی خواهیم مرد، آگاهی پیدا می‌کنیم؛ این لحظه می تواند در جوانی یا در کهنسالی باشد. همیشه موردی هست که جرقه ی این فکر را در ذهنتان بیندازد؛ نگاهی در آینه و دیدن چروک هایی در چهره تان، مویی سپید، خمیدگی شانه ها، سالگرد تولدی پس از سالگردی دیگر، به خصوص دهه های چهل تا شصت زندگی، دیدن دوستی قدیمی پس از سالها وتعجب تان از این که چه قدر پیر و شکسته شده است، دیدن عکس قدیمی از خودتان در حالی که کسانی در این عکس هستند که دیگر زنده نیستند و نهایتا دیدن مرگ در خواب و رؤیا. وقتی چنین تجربه هایی را از سر می گذرانید، چه احساسی دارید؟ با آنها چه می کنید؟ آیا به سوی فعالیتهای هیجان انگیز روی می آورید تا نگرانی تان را فراموش کنید و آن را نادیده بگیرید؟ پیشنهاد من این است که خودتان را پریشان و آشفته نکنید، به جایش بر آگاهی خود بیفزایید. از مزایای این موقعیت بهره ببرید. به تصویر جوانی خود نگاه کنید. بگذارید آن لحظه ی غم انگیز به آهستگی از کنارتان بگذرد، لحظه ای در کنارش بمانید، شیرینی اش را هم به اندازه ی تلخی اش بچشید. مزایای آگاهی یافتن از مرگ را در ذهنتان به خاطر بسپارید، تنها سایه اش را در آغوش بکشید. چنین آگاهی ای می تواند جرقه ای در زوایای تاریک وجودتان باشد. شما می توانید زندگی پربارتری داشته باشید، در حالی که هنوز زنده اید و زندگی ادامه دارد. شما تجربه ی تلخ آگاهی از مرگ را به مسیری سوق دهید که زندگی تان را ارزشمندتر کند، با دیگران همدردی کنید، نوعدوستی را فراموش نکنید، همه چیز را عاشقانه و عمیقا دوست بدارید و مدتی بعد ببینید که دیگر نگرانی در وجودتان نیست، آنچه مانده لذت است و عشق.

مشخصات کتاب خیره به خورشید نگریستن :

نویسنده:اروین د. یالوم

انتشارات:قطره

موضوع:روانشناسی رشد

قطع:رقعی

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:256

قیمت و خرید کتاب خیره به خورشید نگریستن :

خرید آنلاین کتاب خیره به خورشید نگریستن با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.