خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی و موفقیت / تمرین نیروی حال

تمرین نیروی حالقیمت: ۱۲۰,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789649306339
  • اکهارت تول
  • کلک آزادگان

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب تمرین نیروی حال :

کتاب تمرین نیروی حال نوشتهٔ اکهارت تله، تاکنون به 15 زبان زندهٔ دنیا ترجمه شده و زندگی بسیاری را متحول کرد است.

کتاب تمرین نیروی حال حاوی تمریناتی برای تقویت نیروی حال  و زندگی در لحظه است و با ارائه راهکارها و مراقبه‌هایی برای خلاصی از دردها، رنج‌ها و تمامی الگوهای رفتاری کهن و منفی، خواننده را به زندگی در لحظه و درک و تجربه قلمروی وجود فرا می‌خواند. قلمرویی که جایگاهش آرامشی ژرف و بی‌انتهاست و نشاطی عظیم در بر دارد و درون آن نشاط عشق نهفته است.

توضیحات راجع به کتاب تمرین نیروی حال :

 متولد آلمان و مقیم کاناداست. او بیشتر سال‌های عمرش را در افسردگی گذراند تا اینکه دستخوش تغییراتی درونی شد. اکهارت توله در پی این اتفاق، به یک معلم معنوی تبدیل شد و کتاب پرفروش نیروی حال را نوشت. او در سال ۲۰۱۱ از سوی Watkins Review به عنوان تأثیرگذارترین شخصیت معنوی جهان معرفی شد.

اکهارت تله (Eckhart Tolle) در این کتاب به شرح داستان و افسانه سرایی نپرداخته بلکه تجربهٔ عینی خود در کشف گوهر زندگی را در قالب پرسش و پاسخ‌های معنوی به رشتهٔ تحریر درآورده است.

اگرچه آثار جنون ذهن خودمحور، هم‌چنان در همه‌جا دیده می‌شود؛ اما پدیدهٔ تازه‌ای در شرف شکل‌گیری است. هرگز پیش از این، تا این حد مردم آمادگی این را نداشتند تا الگوهای ذهنی جمعی را درهم بشکنند، که نوع بشر را از دیرباز دربند درد و رنج نگه داشته است. حالت جدیدی از آگاهی در حال شکل‌گیری است. به اندازهٔ کافی درد کشیده‌ایم! این آگاهی حتی همین حالا درون شما در حال تولد است؛ در همین لحظه که این کتاب را در دست دارید و خطوطی را می‌خوانید که از امکان تجربه یک زندگی رها و آزاد خبر می‌دهد؛ زندگی‌ای که دیگر در آن رنجی را به خود یا دیگران تحمیل نمی‌کنید.

بسیاری از بخش‌ها برای مطالعهٔ همراه با تأمل و تعمق مناسب هستند. هنگامی‌که چنین مطالعه‌ای دارید، در واقع برای دست یافتن به اطلاعات جدید نیست که مطالعه می‌کنید. بلکه می‌خواهید حین مطالعه، به سطح متفاوتی از آگاهی وارد شوید. به همین دلیل است که می‌توانید بخشی را بارها و بارها مطالعه کنید و هر بار آن بخش، هم‌چنان تازه و جدید باشد. تنها، کلامی که در حالت حضور نوشته یا گفته می‌شود، قدرت ایجاد چنین تغییری را دارد و این قدرت، همان نیرویی است که حضور را در خواننده بیدار می‌کند.

 

برشی از کتاب تمرین نیروی حال :

یک حیات جاودان و همیشگی در ورای هزاران هزار شکل حیات مقید به تولد و مرگ، وجود دارد. مردمان بسیاری برای توصیف آن، واژهٔ خدا را به کار می‌برند، من اغلب آن را وجود بی‌همتا یا به اختصار، وجود می‌نامم. واژهٔ وجود نیز مانند واژگان دیگر در این زمینه چیزی را روشن نمی‌کند. اما مزیت وجود آن است که مفهوم گسترده‌ای دارد و آن نادیدنی نامحدود را به موجودی محدود تقلیل نمی‌دهد. امکان ندارد بتوان تصویری ذهنی از آن ساخت و هیچ کس نمی‌تواند مدعی مالکیت انحصاری آن شود. وجود، حضور بی‌واسطهٔ شماست و به صورت حس حضور خود شما بی‌درنگ در دسترس است. بنا بر این از واژهٔ وجود تا تجربهٔ وجود، فقط باید گامی کوتاه برداشت.

وجود نه تنها در ورا، که در اعماق هر شکل به صورت درونی‌ترین ذات تباهی‌ناپذیر و نادیدنی آن نهفته است. به عبارت دیگر، هم‌اکنون وجود به صورت خویشتن خویش و طبیعت حقیقی شما در دسترستان است. در پی آن نباشید که با ذهن خود به آن دسترسی پیدا کنید. تلاش نکنید آن را بفهمید.

فقط هنگامی می‌توانید آن را بشناسید که ذهن آرام بگیرد. وقتی حضور دارید، زمانی که به طور کامل و متمرکز به حال توجه دارید، می‌توانید وجود را حس کنید، اما هیچ گاه نمی‌توانید با ذهن خود آن را بشناسید.

آگاهی دوباره به وجود و ماندن در آن حالتِ «شناخت احساسی»، روشن‌بینی خوانده می‌شود. واژهٔ روشن‌بینی نوعی دستاورد فراانسانی را به ذهن می‌رساند و نفس، این نقش را دوست دارد. در حالی که روشن‌بینی حالت طبیعی احساس وصل با وجود است، ارتباط با چیزی بی‌کران و فناناپذیر که در نهایت شگفتی، ذات شخص است و در عین حال بسیار عظیم‌تر از اوست. روشن‌بینی، یافتن طبیعت حقیقی خویش در ورای نام و شکل است.

ناتوانی در حس کردن این اتصال، توهم جدایی از خود و دنیای اطراف را پدید می‌آورد. آن گاه آگاهانه یا ناآگاهانه خود را به صورت ذره‌ای تک و تنها می‌بینید، ترس پدیدار می‌شود و تضادهای درونی و بیرونی امری عادی به نظر می‌رسند.

 

مشخصات کلی کتاب تمرین نیروی حال :

نویسنده :اکهارت تول

انتشارات :کلک آزادگان

قطع:رقعی 

نوع جلد : شومیز

تعداد صفحه : 112

موضوع:عرفان

 

قیمت و خرید کتاب تمرین نیروی حال :

خرید کتاب تمرین نیروی حال با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه اینترنتی بوک دوک