خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی و موفقیت / بنویس تا اتفاق بیفتد

بنویس تا اتفاق بیفتدقیمت: ۷۷,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789651670435
  • هنریت کلاوسر
  • کتیبه پارسی

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد، نوشته هنریت آن کلاوسر، اثری جالب است که راهی متفاوت و قطعی برای رسیدن به اهداف را به ما نشان می‌دهد. «نوشتن اهداف، آن‌ها را به واقعیت بدل می‌کند.» ایده اصلی است که در این کتاب دنبال می‌شود.

درباره کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

هنریت آن کلاوسر، کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد را بر اساس یک باور قدیمی مصر باستان نوشته است: نوشتن چیزی، آن را به واقعیت تبدیل می‌کند. اگر اهل مطالعه کتاب‌های حوزه موفقیت و خودیاری باشید، متوجه نکته‌ای شده‌اید. هر نویسنده در هر کتاب، ایده، قانون و شیوه خاصی را پیروی می‌کند. اما آنچه این کتاب را از دیگر کتاب‌های این حوزه متفاوت کرده است، آزادی عملی است که نویسنده به شما می‌دهد. او تلاش نمی‌کند تا یک مسیر قطعی را به شما دیکته کند، بلکه دستتان را می‌گیرد و شما را به مسیر می‌برد و مانند یک چراغ راهنما، همراه شما است.

«بدانید که چه می‌خواهید و آن را به دست بیاورید.» فرقی نمی‌کند که خواسته شما کوچک است یا بزرگ. هر آرزویی دارید، هر هدفی که دنبال می‌کند ارزشمند و در خور توجه است. فراموش نکنید که هیچکس نمی‌تواند شما را از آنچه می‌خواهید منع کند یا آرزویتان را حقیر بشمارد. شما تنها باید یک کار انجام دهید. با استفاده از راهنمایی‌های این کتاب هدفتان را بنویسید تا در نهایت به زودی در پیش چشمانتان نمایان شود.

هنریت آن کلاوسر در کتابش، از مثال‌های مختلف استفاده کرده است. او همچنین نمونه‌های بسیاری را آورده است که به شما نشان می‌دهد چگونه می‌توانید از این الگو استفاده کنید. مهم نیست که بلند پروازی می‌کنید یا خواسته کوچکی دارید، مهم نیست که دفتر بزرگی برای نوشتن اهدافتان دارید یا روی تکه کاغذی می‌نویسید، مهم این است که این روش را به عنوان یک الگوی عمل بپذیرید و خودتان را در جادوی کلمات غرق کنید.

چرا باید کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد را بخوانیم؟

همه ما درباره اهمیت نوشتن و روی کاغذ آوردن اهداف و آرزوها می‌دانیم و یا مطالبی خوانده‌ایم. ما با نوشتن آرزوهایمان و اهدافی که دوست داریم به آن‌ها برسیم، ذهن خود را پرواز می‌دهیم و خودمان را در چنین موقعیتی تصور می‌کنیم. همین سبب می‌شود که در رسیدن به هدفمان مصمم‌تر باشیم. اما آیا این کار، توجیه علمی هم دارد؟ آیا مغز با نوشتن یک هدف، به آن توجه بیشتری انجام می‌دهد؟ این بخش از کار را به عهده این کتاب بگذارید تا شما را با طرز کار مغز و تاثیر نوشتن بر مغز آشنا کند.

کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

همه افرادی که خود را در راه رسیدن به آرزوهایشان می‌بینند می‌توانند از مطالب عالی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد استفاده کنند. این کتاب به شما کمک می‌کند تا با نوع جدیدی از هدف‌گذاری آشنا شوید و از این طریق به آنچه که در آرزویش هستید، برسید.

درباره هنریت آن کلاوسر

هنریت آن کلاوسر استاد دانشگاه و نویسنده است. او تحصیلاتش را در رشته ادبیات انگلیسی تا مقطع دکترا ادامه داد و در دانشگاه‌های نیویورک، لس‌آنجلس، سیاتل و دانشگاه لت بریج۲۰ در ایالت آلبرتای کانادا، تدریس کرده است. کلاوسر چهار کتاب نوشته است. کتاب اول او، نوشتن با هر دو سمت مغز نام دارد که درباره‌ی اضطراب نوشتن است. هنریت آن کلاوسر سال‌ها است که کارگاه‌های مختلفی را برای شرکت‌های مختلف برگزار می‌کند و به آن‌ها درباره هدف‌گذاری، نوشتن آن و سپس رسیدن به هدف می‌آموزد. او همچنین سخنرانی‌های بسیاری در انجمن‌های ملی نیز ایراد کرده است.

بخشی از کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد

اگر بدانید چه می‌خواهید، می‌توانید آن را به دست آورید

باوجودِ این‌همه سال پژوهش در مورد مغز، علی‌رغم تمام دانش کنونی‌مان درباره‌ی جسم پینه‌ای سیستم فعّال‌کننده‌ی مشبک و عملکردِ ذهن انسان، باز هم از این‌که «نوشتن مؤثر است»، با ابرازِ جمله‌های «وای!» «خدای من!»، غرق در حس شگفتی می‌شویم.

کتاب بنویس تا اتّفاق بیفتد، آن حس شگفتی را حفظ می‌کند و بر پایه‌ی همان حقیقت علمیِ کنونی قرار دارد- منظور این حقیقت است که با تعیین هدف، تمرکز بر نتیجه، واضح بودنِ خواسته‌تان از زندگی، می‌توانید به آرزوهایتان تحقّق بخشید.

یک عامل مهم دیگر وجود دارد که وارد عمل می‌شود، عاملی که وجه مشترک تک‌تک این کتاب‌های ماندگار، است: اولین گام در تمام آن‌ها، نوشتن هدف خود، است.

نوشتن آرزوها و آرمان‌ها مانند نصب تابلویی است که روی آن نوشته شده: «فروشگاه باز است.» یا به قول دوستم الین، با نوشتن شما اعلام می‌کنید که در بازی هستید. نوشتن هدف روی کاغذ، بخشی از مغز شما را که به سیستم فعّال‌کننده‌ی مشبک معروف است، به حالت آماده باش درمی‌آورد تا در بازی به شما ملحق شود.

اغلب یک هدف، وقتی نوشته می‌شود، بدون هیچ‌گونه تلاش اضافی از طرف شما، تحقّق می‌یابد؛ اما «کار را تغذیه کردن» هم ضرری ندارد. هر چه‌قدر خواسته خود را جذاب‌تر کنید و هر چه‌قدر با شورونشاط بیشتری به آن بپردازید، افراد بیشتری هم مایل خواهند بود که کمک کنند تا رؤیای شما به واقعیت تبدیل شود.

مشخصات کلی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد:

نوسنده:هنریت کلاوسر

مترجم:جهان قطب شاهی، ندا رشیدی

انتشارات:کتیبه پارسی

قطع:رقعی

جلد:شومیز

تعداد صفحات:236 صفحه

قیمت و خرید اینترنتی کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد:

خرید آنلاین کتاب بنویس تا اتفاق بیفتد با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر ایران از فروشگاه اینترنتی بوک دوک انجام میشود.