خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب شعر و ادبیات / شاهنامه ی فردوسی دفتر پنجم (تصحیح انتقادی و شرح یکایک ابیات)

شاهنامه ی فردوسی دفتر پنجم (تصحیح انتقادی و شرح یکایک ابیات)


کد محصول: ۱۲۶۳۲۳

قیمت: ۵۰۰,۰۰۰ ۴۲۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786008547655
  • مهری بهفر
  • نشر نو

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب شاهنامه فردوسی دفتر پنجم:

کتاب «شاهنامهٔ فردوسی (دفتر پنجم)» "تصحیح انتقادی و شرح یکایک ابیات" نوشته مهری بهفر توسط نشر فرهنگ نشر نو منتشر شده است. این کتاب تصحیح تازه ای است از شاهنامه ی فردوسی بر پایه ی مهم ترین نسخه های موجود، همچون دستنویس موزه ی بریتانیا، فلورانس و... نسخۀ سن ژوزف که به تازگی در بیروت یافته شده و تصحیح حمدالله مستوفی نیز برای نخستین بار در این تصحیح انتقادی بررسی شده اند. بخش دیگر این اثر شرح یکایک ابیات، تعابیر کنایی، مجازی، استعاری و... است، به همراه گزارش ریشه شناسی واژگان متن و بررسی درونمایه ها، رویدادها، شخصیت ها و خویشکاری آنها و نیز مقایسه ی شان با متون همزمان و ناهمزمان. برگردان عربی شاهنامه از فتح بن علی بنداری اصفهانی در اوایل قرن هفتم، برگردان منظوم انگلیسی برادران وارنر، فهرست واژه های گزارش شده، فهرست واژه های پارسی باستان، اوستایی، پهلوی اشکانی، ساسانی و... فهرست واژه های عربی، فهرست واژه های غیر عربی و غیر ایرانی، فهرست نام مکان و کسـان، بیت یاب و کتابنامه از بخش های دیگر این کتاب اند.

درباره نویسنده این کتاب، مهری بهفر:

مهری بهفر نویسنده و پژوهشگر است و در دانشگاه ادبیات فارسی درس می‌دهد. از وی مقالات متعددی در زمینهٔ شعر کلاسیک فارسی و شعر و داستان معاصر و بازخوانی تاریخ شفاهی زنان ایران منتشر شده است. از ایشان تا کنون پنج دفتر از «شاهنامه، تصحیح انتقادی و شرح یکایک ابیات» منتشر شده و دفترهای بعدی به‌تدریج منتشر خواهد شد. «شاهنامه در دو بازخوانی، شاهرخ مسکوب» نیز با ویرایش ایشان در نشر نو منتشر شده است. همچنین او سردبیر و مدیر مسئول نشریهٔ ویژهٔ معرفی کتاب رود است.

مشخصات کتاب شاهنامه فردوسی دفتر پنجم:

نویسنده: مهری بهفر

ناشر: فرهنگ نشر نو

قطع: وزیری

نوع جلد: گالینگور

تعداد صفحه: 612

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب ادبیات و شعر فارسی بر روی لینک نارنجی کلیک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتاب هایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب شاهنامه فردوسی دفتر پنجم:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب شاهنامه فردوسی دفتر پنجم با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.

۱۵%
15 تخفیف ۲۲,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۳۲۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۴۰,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۱۸۵,۰۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۵,۵۰۰ تومان
۱۵%
15 تخفیف ۷,۰۰۰ تومان