خانه / نوشت افزار و هنری / لوازم تحریر / تقویم و سررسید / هیرمند تقویم بوک مارکی 1402

هیرمند تقویم بوک مارکی ۱۴۰۲قیمت: ۲۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 6262680000549

توضیحات

معرفی و توضیحات تقویم بوک مارکی 1401 هیرمند :

تقویم بوک مارکی برند هرمند شامل وقایع روز می باشد

و همچنین شامل تصاویر فانتزی در برگ مخصوص هر ماه نیز هست

و با داشتن قابلیت ثبت یادداشت در پشت صفحات میتونن همه نیازهای شما از یک تقویم مینیمال رو براورده کنند.

قابلیت جداسازی برگ ها از محل مشخص هم در این تویم وجود داره که جهت استفاده به عنوان بوک مارک هست.

تقويم هجري شمسي از لحاظ نجومي و طبيعي،از بهترين و دقيقترين تقويم‌هاي جهان است. دلايل برتري اين تقويم را مي‌توانيم به اين ترتيب بيان كنيم:

  • الف- مدت سال شمسي، نوروز و كبيسه‌هاي تقويم هجري شمسي، دقيقاً بر مبناي محاسبات نجومي تعيين مي‌شود. تقويم هجري شمسي، تنها تقويم متداول در جهان است كه علاوه بر كبيسه‌هاي چهارساله، كبيسه پنج ساله نيز دارد. وجود كبيسه‌هاي پنج ساله، باعث انطباق دايمي و دقيقتر تقويم هجري شمسي با فصول طبيعي مي‌شود.
  • ب- تعداد روزهاي ماههاي تقويم هجري شمسي مبناي نجومي و طبيعي دارد. به عبارت دقيقتر، تعداد روزهاي ماهها با مدت حركت ظاهري غيربكنواخت مركز خورشيد روز دايره البروج و عبور از دوازده صورت فلكي منطقه البروج، هماهنگي كامل دارد. مركز خورشيد، نيمه اول مدار ظاهري خود (شامل فصول بهار و تابستان) را در مدت 186 شبانه‌روز و نيمه دوم مدار ظاهري خود (شامل فصول پاييز و زمستان) را در سالهاي عادي و كبيسه، به ترتيب در 179 و 180 شبانه‌روز طي مي‌كند.
  • ج- آغاز سال تقويم هجري شمسي، با سالگرد تولد بهار و آغاز شكوفايي دوباره طبيعت شروع مي‌شود. در سير تاريخچه تحول تقويم در جهان، هرگز تقويمي كه اغاز سال آن همواره با آغاز بهار شروع شود، در هيچ مدرك و سند و يا ماخذ نجومي، تاريخي، ديني و ... ذكر نشده است.

مشخصات تقویم بوک مارکی 1401 هیرمند :

وزن : 34 گرم 

برند : هیرمند

کشور سازنده : ایران

نوع صحافی : چسبی

نوع جلد : مقوایی 

جنس : گلاسه و مقوایی

تعداد برگ : 12 برگ

 

قیمت و خرید تقویم بوک مارکی 1401 هیرمند :

خرید تقویم بوک مارکی 1401 هیرمند با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال .یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود