خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب مدیریت و اقتصاد / پدر پولدار پدر بی‌پول

پدر پولدار پدر بی‌پولقیمت: ۱۱۸,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789649366807
  • رابرت کیوساکی
  • پیک آوین

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب پدرپول دار و پدر بی پول:

کتاب ” پدر پول‌دار پدر بی‌پول” به خواننده‌ها نشان می‌دهد که یک مرد ثروتمند چگونه فکر می‌کند، راه‌های افزایش هوش مالی چیست و اگر شما می‌خواهید پولدار شوید، نیاز دارید که چگونه فکر کنید.

  • کار کردن برای شخصی دیگر به معنی کمک کردن به دیگری برای ثروتمند شدن است، درحالی‌که پول کمی به جیب خود وارد می کنید.
  • طبقه متوسط شاغل، تمام مالیات‌ها را پرداخت می‌کنند. آن‌ها یارانه افراد فقیر را پرداخت می‌کنند، درحالی‌که افراد ثروتمند از پرداخت بسیاری از مالیات‌ها خودداری می‌کنند.
  • برای یادگرفتن کارکنید، نه برای پول .
  • خود را از ترس، تنبلی و تکبر رها کنید تا مسیر ثروت را آغاز کنید.

توضیحات راجع به کتاب پدر پول دار پدر بی پول:

رابرت کیوساکی، نویسنده کتاب پدر پول دار پدر بی پول، بیشتر بر روی ذهنیت‌ها تمرکز می‌کند تا بر روی توصیه‌های عملی در رابطه با چگونگی پول‌دار شدن. او این بینش را به‌وسیله داستان‌های حکایت گونه به اشتراک می‌گذارد.

۱ – کار کردن برای مردم را متوقف کنید.

اولین و شاید بزرگ‌ترین درسی که پدر پول‌دار به رابرت کیوساکی می‌دهد، این است که تلاش بیهوده را متوقف کن. اینکه کار کردن در تمام طول عمر برای افراد دیگر را متوقف کن. کار کردن برای افراد دیگر، یک کارمند بودن، به معنی قرار دادن مقدار اندکی پول در جیب خود و مقدار زیادی پول در جیب افراد دیگر است.

۲ – افراد ثروتمند برای پول کار نمی‌کنند.

کیوساکی می‌گوید که بیشتر مردم این فریب را خورده‌اند که کاری محفوظ داشته و هیچ‌گونه ریسکی را متقبل نشوند. بنابراین، ما لشکری کامل از افراد فقیر و طبقه متوسط داریم که مقدار زیادی از زمان خود را با مقداری اندک پول و مقداری امنیت تبادل می‌کنند.

۳ – یاد بگیرید که میان دارایی و بدهی تمایز قائل شوید.

کیوساکی می​گوید که یک قانون کلی برای سواد اقتصادی و ثروتمند شدن وجود دارد و آن قانون دارایی در مقابل بدهی است. به‌طور ساده، دارایی آن چیزی است که پول را در جیب شما قرار می‌دهد. یک بدهی، هر چیزی است که پول را از جیب شما بر​ می‌دارد. اطمینان حاصل کنید که شما فقط دارایی‌ها را کنترل می‌کنید.

اگر شما یک‌خانه بخرید و در آن زندگی کنید، درحالی‌که وام مسکن و مالیات پرداخت می‌کنید، شما یک بدهی دارید. اگر شما یک‌خانه بخرید و آن را اجاره دهید و آن اجاره، وام مسکن را پرداخت کرده و پولی هم در جیب شما قرار دهد، شما یک دارایی دارید.

در رابطه با این موضوع، کیوساکی در کتاب پدر پول دار پدر بی پول یک توصیه عالی ساده ارائه می‌دهد: فقط در صورتی خانه بخرید که از منظر گردش مالی امروز، نه آینده، منطقی به نظر بیاید. هیچ‌گاه یک‌خانه را به دلیل قابلیت آن در افزایش قیمت در آینده نخرید.

برشی از کتاب پدر پول دار پدر بی پول:

بسیاری از مردم تنها یک راه نجات را می دانند: سخت کار کردن، پس انداز و وام گرفتن. چرا باید هوشمندی مالی را افزایش دهیم؟ زیرا می خواهیم کسی شویم که سرنوشت خود را بدست گرفته ایم. فقط افراد کمی میدانند که شانس آفریدنی است. همانگونه که پول آفریدنی است. اگر از آن دسته مردم هستید که در انتظار فراهم آمدن فرصت مناسب می نشینید، باید زمان زیادی انتظار بکشید. مانند این است که منتظر شوید تا همه چراغ های راهنمایی در سراسر مسیر 10 کیلومتری شما سبز شوند، آنگاه آغاز به حرکت کنید.

تنها دارایی نیرومندی که داریم مغزمان است. اگر آنرا به درستی پرورش دهیم، می تواند دنیایی از ثروت را بیافریند. از سوی دیگر مغزی که پرورش نیابد، می تواند آنچنان تنگدستی فراهم آورد که تا چند سال در خانواده ادامه یابد.

آیا تابحال دقت کرده اید که چرا حسابداران و کارمندان بانک ثروتمند نیستند؟ انها افراد باهوشی هستند و دانش تخلیل سود و زیان را میدانند اما نمی توانند در زندگی خود استفاده کنند. در این فصل به سیستم آموزشی مدارس پرداخته میشود که در آن هیچگونه آموزشی در زمینه سرمایه گذاری و تقویت دانش مالی فرزندان ما انجام نمی شود. باید بدانید مطمئن ترین راه برای ثروتمند شدن، کسب مهارت در زمینه سرمایه گذاری، ریسک و بدهی است. در اینجا لازم است با دو مفهوم بدهی و دارایی آشنا شوید.

دارایی: دارایی چیزیست که ثروت شما را افزایش میدهد (مانند مسکن، سهام، طلا و…،

بدهی: بدهی چیزیست که ثروت شما را کاهش میدهد ( قسط، بدهکاری، خریدهای غیر ضروری)

تفاوت افراد پولدار و فقیر در این است که افراد پولدار دارایی هایی را خریداری می کنند که هزینه زا نباشند و میزان بدهی آنان را افزایش ندهد اما در مقابل افراد فقیر پول خود را صرف چیزهایی میکنند که برای نگهداری آن سرمایه نیاز به هزینه کردن زیاد هستند و در دراز مدت ستون مربوط به هزینه ها افزایش میابد.

مشخصات کلی کتاب پدر پول دار پدر بی پول:

نویسنده:رابرت کیوساکی

انتشارات:پیک آوین

قطع:وزیری

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:278

موضوع:روانشناسی کسب و کار

قیمت و خرید کتاب پدر پول دار پدر بی پول:

خرید کتاب پدر پول دار پدر بی پول با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود