خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب رمان خارجی / دنیای سوفی: داستانی درباره تاریخ فلسفه

دنیای سوفی: داستانی درباره تاریخ فلسفه


کد محصول: ۵۶۴۴

قیمت: ۲۸۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789644480416
  • یوستین گاردر
  • نشر نیلوفر

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب دنیای سوفی:

 دنیای سوفی، اثر یوستین گوردر، رمانی است که از دیدگاه یک دختر نوجوان نوشته شده است.

این کتاب ارزش‌های زیادی همچون آگاهانه تصمیم گرفتن، تفکر انتقادی و توانایی درک شگفتی‌های فلسفه را بیان می کند.

درباره کتاب دنیای سوفی:

دراین داستان دختری را می‌گه که در آستانه پانزده سالگی قرار گرفته. سوفی روزی نامه‌‌ای بدون تمبر که تنها روی آن نوشته: سوفی آموندسن، شماره ۳ کوچه کلوور! را دریافت می‌کنه. سوفی بدون اون که بدونه فرستنده کیه نامه را باز می‌کنه و با این پرسش رو به رو میشه: "تو کیستی؟". این آغاز دنیایی که سوفی در آن گره‌‌های ذهنی خودش را یکی پس از دیگری باز می‌کنه.

دنیای سوفی به مخاطب درباره فلسفه زندگی یاد میده. کتاب سعی می‌کنه با پرسیدن سوالات بنیادی و پاسخ دادن به این سوالات خواننده را به دنیای فلسفه بکشونه. کتاب میگه "واژه هیچوقت در فلسفه معنا ندارد." به عبارت دیگر میشه گفت ناممکن نداریم و همه چیز در دنیای فلسفه امکان پذیر است. کتاب، فلسفه را با زبان خودش برای مخاطب میگه و اعلام می‌کنه دنیای فلسفه یعنی شک کردن به همه چیز.

اثر فلسفه را عنصری بنیادی در همه چیز می‌دونه. فلسفه را به ماده حلالی تشبیه می‌کنه که در همه چیز غرق شده و جدا کردن آن تقریبا غیرممکنه. دنیای سوفی میگه فلسفه را نمی‌‌توان همچون علم طبقه‌بندی کرد و برای آن مرزی قائل شد.

شخصیت کتاب یعنی سوفی به عنوان یک نوجوان معرفی میشه که به دنبال پاسخ به پرسش‌‌های خودش است. در واقع نویسنده با نشان دادن سوفی در دوران نوجوانی می‌خواد بگه، این دوران می‌تونه برای نوجوان‌ها بسیار مهم باشه. کتاب با اشاره به جمله مشهور دکارت، این سخنش یعنی"من فکر می ‌کنم، پس هستم." به عنوان بن مایه داستان انتخاب می‌کنه.

کتاب با وارد کردن دنیای موازی و مباحث فلسفی فضایی را برای کاراکترهای خودش خلق کرده تا اون‌ها را در مقابل پرسش‌های فلسفی قرار بده. در واقع نویسنده با وارد کردن عنصر فانتزی و در بخش‌هایی علمی تخیلی به کتابش ما را در مقابل دنیایی جدید قرار داده. مثل آینه‌‌ای که سوفی به هیلده میده که به نظریه دنیاهای موازی اشاره کرده. از سمتی سوفی شخصیتی است که مخاطب از طریق اون می‌تونه جواب سوالاتش را از نویسنده بگیره.

برشی از کتاب دنیای سوفی:

آیا چیزی هست که همه به آن علاقه‌مند باشیم؟ آیا چیزی هست که مربوط به همه – صرف نظر که کی هستند و کجای جهان زندگی می‌کنند – باشد؟ آری، سرفی عزیز، مطالبی هست که قطعا مورد علاقه همگان است. و موضوع بحث دوره آموزشی ما دقیقا همینهاست.

مهمترین چیز در زندگی چیست؟ اگر این سوال را از کسی بکنیم که سخت گرسنه است، خواهد گفت غذا. اگر از کسی بپرسیم که از سرما دارد می میرد، خواهد گفت گرما. و اگر از آدمی تک و تنها همین سوال را بکنیم، لابد خواهد گفت مصاحبت آدم ها.

ولی هنگامی که این نیازهای اولیه برآورده شد، آیا چیزی می ماند که انسان بدان نیازمند باشد؟ فیلسوفان می گویند بلی. به عقیده آن ها آدم نمی تواند فقط دربند شکم باشد. البته همه خورد و خوراک لازم دارند. البته که همه محتاج محبت و مواظبت اند. ولی از اینها که بگذریم، یک چیز دیگر هم هست که همه لازم دارند و آن این است که بدانیم ما کیستیم و در اینجا چه می کنیم.

مشخصات کتاب دنیای سوفی:

نویسنده:یوستین گردر

انتشارات:نیلوفر

موضوع:داستانهای نروژی

قطع:رقعی

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:608

قیمت و خرید کتاب دنیای سوفی:

خرید آنلاین کتاب دنیای سوفی با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.