خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب روانشناسی و موفقیت / چارت تئوری انتخاب

چارت تئوری انتخابقیمت: ۱۲,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9786006304946
  • ویلیام گلسر
  • سایه سخن

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب چارت تئوری انتخاب:

در کتاب چارت تئوری انتخاب گلسر به طور دقیق، مؤلفه‌‏های سیستم مغز بر اساس تئوری انتخاب را به طور مجزا و عملکرد آن‏‌ها در ارتباط با همدیگر را توضیح می‏‌دهد.

درباره کتاب چارت تئوری انتخاب:

دکتر ویلیام گلسر روانشناسی جدیدی را ارائه می دهد که اگر تمرین شود ، می تواند ناتوانی گسترده ما برای در کنار هم بودن را معکوس کند. ناتوانی ای که منشأ تقریبا همه ی ناراحتی ها است.
وی برای پیشرفت در روابط انسانی ، توضیح می دهد که باید از مجازات، روانشناسی کنترل بیرونی که نابودکننده ی روابط است خودداری کنیم. به عنوان مثال ، اگر هم اکنون در یک رابطه ناخوشایند قرار دارید ، او پیشنهاد می کند که یکی یا هر دو شما ممکن است از روانشناسی کنترل بیرونی استفاده کنید. او فراتر می رود. و نشان می دهد که بدبختی همیشه مربوط به یک رابطه ناخوشایند در زمان حال است. برخلاف آنچه ممکن است شما اعتقاد داشته باشید ، مشکلات شما همیشه در حال حاضر است ، هرگز در گذشته نیستند. هیچ کس نمی تواند آنچه دیروز اتفاق افتاده را تغییر دهد.

ویلیام گلسر معتقد است که تقریبا منشا تمام بدبختی های انسان افرادی هستند که سعی در کنترل دیگران دارند. طبق گفته ی او در واقع ، تنها چیزی که می توانیم کنترل کنیم ، خودمان هستیم. به همین شکل ، هیچ کس نمی تواند ما را مجبور به کاری کند که نمیخواهیم. تنها زمانی می توانیم آنگونه که دوست داریم زندگی کنیم که انرژی خود را صرف این نکنیم که دیگران را واداریم تا خودشان را با ایده های ما وفق دهند یا کاری را که ما میکنیم انجام دهند.گلاسر این مطالب تا حدودی دشوار را با مثالها و مطالعات موردی ای که خودش داشته توضیح می دهد. به عنوان مثال ، او به مردی که همسرش او را رها کرده است می گوید که تنها انتخاب او این است که کاری را که همسرش از او می خواهد تغییر دهد یا شیوه برخورد خودش با همسرش را تغییر دهد. گلا سر می گوید اگرچه انجام این کارها لزوما همسرش را به برنمیگرداند اما مطمئنا باعث می شود او احساس بهتری داشته باشد. گلاسر می نویسد: "وقتی این را میفهمیم که تنها میتوانیم رفتارهای خودمان را کنترل کنیم بلافاصله شروع به تعریف مجدد از آزادی شخصی خود می کنیم و در بسیاری از موارد می فهمیم که ما بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنیم آزادی داریم."

در کتاب چارت تئوری انتخاب گلسر به طور سیستماتیک، مولفه های سیستم مغز بر اساس تئوری انتخاب را به طور مجزا و عملکرد آنها در ارتباط با همدیگر را توضیح می دهد. خواندن این کتاب برای فهم عمیق تئوری انتخاب، برای تمام کاربران این تئوری ضروری به نظر می رسد.

ویلیام گلسر، بنیان‏گذار تئوری انتخاب برای تبیین چگونگی عملکرد مغز ما در صدور رفتار از تمثیل ماشین رفتار استفاده می‏کند. او برای توضیح روشن‏‌تر چگونگی کار مغز در صدور رفتار معتقد است که مغز ما همانند یک سیستم کنترل کار می‏‌کند در این کتاب گلسر به طور سیستمیک، مؤلفه‌‏های سیستم مغز بر اساس تئوری انتخاب (برگرفته از تئوری کنترل ادراکی پاورز) را به طور مجزا و عملکرد آن‏ها در ارتباط با همدیگر را توضیح می‏‌دهد.

متنی از کتاب چارت تئوری انتخاب:

افسردگی کردن یکی از قوی‌ترین روش‌هایی است که انسان برای مهار ابراز خشم و عصبانی کردن خود پیدا کرده است.

– تا وقتی به افسردگی کردن ادامه دهید، انرژی ناچیزی برای انجام کارهای دیگر باقی می‌ماند.

– بسیاری از ما وقتی ناکام می‌شویم اگر خود را افسرده نکنیم، خانه‌ها، خیابان‌ها و محله‌ها حالت میدان جنگ به خود می‌گیرند.

– اگر همان طور که نمی گذاریم دیگران با افسردگی کردن ما را کنترل کنند، هم‌زمان با شفقت و مهربانی با آن‌ها برخورد کنیم، می‌توانیم به آنان کمک کنیم ببینند انتخاب‌های بسیار بهتری نسبت به افسردگی کردن وجود دارد.

برای این که ببینید ادعای من برای انتخابی بودن افسردگی درست است یا نه، خود را وادار کنید برای مدت کوتاهی، حتا برای یک ساعت، انتخاب دیگری بکنید.
وقتی در حال قدم زدن یا دویدن هستید، به خصوص وقتی دوستی با شما باشد، متوجه می‌شوید دیگر افسردگی نمی‌کنید، بری مدت کوتاهی به رابطه‌ی ناخوشایند خود فکر نمی‌کنید و حال‌تان بسیار بهتر است.

– نه تنها باید با کسی که اساسا شخصیت‌ش با شما متفاوت است ازدواج نکنید بلکه اصولا نباید با کسی که کنارآمدن با او برای شما دشوار است وارد هیچ‌نوع شراکتی شوید.

– اگر حاضر باشید کنترل کردن یکدیگر را کنار بگذارید و به‌کارگیری و استفاده از تئوری انتخاب را شروع کنید، معمولا می‌توانید بر سر این تفاوت‌ها با هم مذاکره کنید، اما برای مذاکره‌ی درست نیازمند شناخت این تفاوت‌ها هستید و این‌که بدانید کدام نیاز یا نیازهای شما با هم در تعارضند.
وقتی این اطلاعات را به دست آورید، می‌توانید بر جایی که با هم تفاوت دارید تمرکز کنید و از سرزنش و عیب‌جویی (انتقاد) یک‌دیگر دست بردارید.

– مصالحه از طریق مذاکره است. تئوری انتخاب شیوه‌ای برای مصالحه است. دعوا، جروبحث و تلاش به کنترل دیگری، راه‌هایی است که به تعارض بیش‌تر دامن می‌زنند.

اکثر ازدواج‌هایی که به طلاق می‌انجامد به همین دلیل است، آنقدر خون‌ریزی تدریجی ادامه می‌یابد که ازدواج می‌میرد.

– تا وقتی محور بحث، دادن است و نه گرفتن، شانس زیادی برای حل مشکلات عشق و احساس تعلق وجود خواهد داشت. «من به رابطه‌مان بیش‌تر از خواسته‌ی شخصی‌ام اهمیت می‌دهم.» و این پیامِ بسیار قدرتمندی است.

– افسرده‌سازی خود برای آن‌ها یک حالت و مرحله استراحت و فراموش کردن است.

– اکثر ما میتوانیم برای خود دنیاهای مطلوبی به وجود بیاوریم که در دنیای واقعی قابل اجرا و از توان کافی برای ایجاد یک زندگی مؤثر با روابط خوب برخوردار باشد.

– ما بیشتر از سوی روانشناسی کنترل بیرونی محدود و محصور میشویم تا ژنهای خودمان.

– وقتی هم‌زمان دو تصویر متضاد در دنیای مطلوب شما قرار دارند دچار تعارض هستید. شدت تعارض، به نیرو و قدرت تصاویر متعارض بستگی دارد. وقتی هر دو تصویر قوی و نیرومند باشند، تعارض بسیار دردناک است. عاملی که تعارض را تا این حد تشدید می‌کند عدم وجود راه‌حل فوری است.
«اگر بر سرِ دوراهی قرار گرفته‌اید و نمی‌دانید چه کار کنید، تا جای ممکن هیچ اقدامی نکنید. به این ترتیب حداقل اوضاع را بدتر نمی‌کنید. زمان درنهایت تعارض را در یکی از دو جهت پیش می‌برد و تصمیم‌گیری را آسان‌تر می‌کند.

مشخصات کتاب چارت تئوری انتخاب:

نویسنده:ویلیام گلسر

انتشارات:سایه سخن

موضوع:روانشناسی کودک و نوجوان 

قطع:رقعی 

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:52

قیمت و خرید کتاب چارت تئوری انتخاب:

خرید آنلاین کتاب چارت تئوری انتخاب با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.

۱۵%
15 تخفیف ۲۴۶,۰۰۰ تومان