خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب زندگینامه / در جست‌جوی کبریت احمر : زندگانی ابن عربی

در جست‌جوی کبریت احمر : زندگانی ابن عربی


کد محصول: ۳۸۸۵۸

قیمت: ۱۴۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789644883781
  • کلود عداس
  • نشر نیلوفر

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب در جست‌جوی کبریت احمر : زندگانی ابن عربی:

در جست و جوی کبریت احمر: زندگانی ابن عربی بدون شک نقطه عطفی در مطالعات ابن عربی است. تا زمان انتشار این کتاب، هرکسی که می‌خواست از زندگی ابن عربی مطلع شود، انتخاب چندانی برای کار کردن نداشت. این مطالعه عمده توسط کلود آداس مبتنی بر تحلیل دقیق طیف وسیعی از نوشته‌های خود ابن عربی و همچنین حجم وسیعی از ادبیات ثانویه به دو زبان عربی و فارسی است. نتیجه ی اولین تلاش برای بازسازی چیزی است که ثابت می کند یک سفر دوگانه بوده است: از یک سو، سفری که ابن عربی را از زادگاهش اندلس به دمشق برد - و از سوی دیگر، «سفر شبانه» که او را در مسیرهای زهد و نماز تا مرحله نهایی ظهور طلب عرفانی خود پیش برد.

ابن عربی دانشور، عارف، شاعر و فیلسوف مسلمان اندلسی بود که در اندیشه اسلامی بسیار تأثیرگذار بود. از ۸۵۰ اثر منتسب به وی، حدود ۷۰۰ اثر معتبر هستند در حالی که بیش از ۴۰۰ اثر هنوز موجود است. آموزه‌های جهان‌شناختی وی جهان‌بینی غالب در بسیاری از نقاط جهان اسلام شد. وی در بین پیروان و متدینان تصوف با نام‌های الشیخ الاکبر (از اینجا مکتب اکبریه یا اکبریان) و محیی‌الدین ابن عربی در سراسر خاورمیانه معروف است.

کتاب در جست و جوی کبریت احمر را فرید الدین رادمهر ترجمه کرده است. این کتاب توسط انتشارات نیلوفر به چاپ رسیده است.

مشخصات کتاب در جست‌جوی کبریت احمر : زندگانی ابن عربی:

نشر نیلوفر

نویسنده:کلود عداس

مترجم:فریدالدین رادمهر

قطع رقعی

جلد چالینگور

همراه گرامی شما میتوانید برای مشاهده ی کتاب هایی با مضمون کتاب زندگینامه بر روی لینک آبی رنگ کلیلک کنید.

فروشگاه اینترنتی بوک دوک دارای کتابهایی با موضوعات مختلف است که شما میتوانید برای خرید کتاب با ارسال رایگان به راحتی محصول مورد نظر خود را در سایت بوک دوک ثبت کنید و درب منزل تحویل بگیرید.

خرید کتاب در جست و جوی کبریت احمر:

خرید کتاب عمومی از جمله کتاب در جست و جوی کبریت احمر با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک الی سه روزه در فروشگاه بوک دوک انجام میشود.