خانه / انواع کتاب / کتاب عمومی / کتاب داستان خارجی / مرکب مرگ

مرکب مرگقیمت: ۷۵,۰۰۰ تومان


مشخصات محصول

  • 9789643636319
  • آگاتا کریستی
  • نشر هرمس

پشت جلد این کتاب آمده است

معرفی کتاب مرکب مرگ:

مرکب مرگ با نام اصلی «the pale horse» سال ۱۹۶۱ در ایالات‌متحده منتشر شد. مرکب مرگ یکی از داستان‌هایی است که خبری از قهرمانان معمول داستان‌های کریستی یعنی پوآرو و خانم مارپل نیست و کارآگاهان داستان شناخته‌شده نیستند.

درباره کتاب مرکب مرگ:

راوی اصلی کتاب که قهرمان داستان هم هست «مارک ایستر بروک» نام دارد. او دعوای دو دختر را در قهوه‌خانه‌ای می‌بیند و می‌بیند که یکی از آن‌ها موهای دیگری را می‌کشد. مدت کوتاهی پس از این ماجرا مارک می‌شنود که دختر دوم «توماسینا تاکرتون» درگذشته است. در مراسم شامی با یک دوست زنی به نام پوپی استرلینگ از چیزی به نام مرکب مرگ حرف می‌زند که مرگ‌ها را برنامه‌ریزی می‌کند اما او ناگهان از اشاره‌ای که کرده پیشمان می‌شود و دیگر چیزی نمی‌گوید.

در ادامه مارک با قتل کشیشی به نام پدر گورمن مواجه می‌شود و می‌فهمد در کفش او لیستی بوده که در آن فامیلی‌هایی مانند کاریگان، تاکرتون و هسکت- دوبوا نوشته شده است. هسکت -دوبوا نام خانوادگی پدرخوانده‌ی مارک است که به تازگی درگذشته است. ناگهان ترسی در مارک شکل می‌گیرد که شاید مرگ‌ها برنامه‌ریزی شده‌اند.

برشی از کتاب مرکب مرگ:

سرم را به علامت نفی تکان دادم و گفتم:

-نه هیچ‌کس نیست.

- گندش بزنند؛ مثلاً اخاذی چطور است؟ گرفتاری زیاد دارد؛ اما خطر زیادی متوجه تو نیست. اگر تو وکیل مجلس بودی یا در وزارت خارجه کار می‌کردی یا یک وزیر در حال ترقی بودی، در آن صورت قضیه فرق می‌کرد. برای من هم همین‌طور. پنجاه سال پیش، این کار ساده‌ای بود: نامه‌های افشاگرانه وجود داشت. عکس‌های لختی بود؛ اما این روزها کی به این چیزها کار دارد؟ آدم ممکن است دوک ولینگتون باشد و بگوید: «هر غلطی میخواهی با آنها بکن». خب. دیگر چی می ماند؟ دو همسری؟

نگاه سرزنش باری به من انداخت و گفت:

-افسوس که تو هیچ‌وقت ازدواج نکرده‌ای؛ اگر کرده بودی. می‌توانستیم داستانی سر هم کنیم.

احتمالاً رنگ رخسارم خبر از سر درونم داده بود. چون جینجر به‌سرعت گفت:

-ببخشید. تو را یا موضوع ناراحت‌کننده‌ای انداختم؟

-نه موضوع ناراحت‌کننده‌ای نبود. مربوط به سال‌ها پیش است. شک دارم الآن کسی باشد که از آن باخبر باشد.

-یعنی تو با کسی ازدواج کرده بودی؟

بله. وقتی دانشگاه بودم. ما آن را مخفی نگه داشتیم. او خب... خانواده من اگر می‌فهمیدند قشقرقی به پا می‌کردند. من هم که به سن قانونی نرسیده بودم. سن‌هایمان را بالاتر گفته بودیم.

لحظاتی سکوت کردم تا گذشته را به یاد بیاورم. آهسته گفتم:

-معلوم بود که زیاد طول نمی‌کشد. این را حالا می‌فهمم. او زیبا بود و خیلی تو دل برو...

اما...

مشخصات کتاب مرکب مرگ:

نویسنده:آگاتا کریستی

انتشارات: هرمس

موضوع:داستانهای انگلیسی

قطع:پالتویی 

نوع جلد:شومیز

تعداد صفحه:292

قیمت و خرید کتاب مرکب مرگ:

خرید آنلاین کتاب مرکب مرگ با قیمت مناسب و ارسال رایگان به سراسر کشور در کمترین زمان و ارسال یک روزه در فروشگاه بوک دوک انجام می شود.